Brankář Tomáš Kulíšek

Tomáš Kulíšek skončil ve druhém kole play-off a obsadil tak konečné 9 – 16. místo. Lukáš Toman skončil v prvním kole play-off a zaznamenal tak konečné 17. - 32. místo. O této soutěži a jejich soupeření jsme udělali rozhovor.

O čem tato soutěž je?

Tomáš: Je to soutěž gólmanů, kde se hraje jeden proti jednomu na vzdálenost zhruba šestnácti metrů a na branky 2x5 metrů. Jeden brankářský souboj trvá pět, šest minut a končí zápas a nebo zápas končí, když jeden se soupeřů vstřelí první pět gólů, tak vyhrává a buď postupuje dál pokud je to v play-off a nebo dostává body do tabulky ve skupině

.Jak vás napadlo zúčastnit se této soutěž? Respektive koho to napadlo?

Brankář Lukáš Toman ve VídniLukáš: První ročník před třemi roky, kterého jsme se zúčastnili, tak tehdy mě oslovil můj kamarád Radek Doubrava. Tam nás to zaujalo na tolik, že tam každý rok vozíme nového a nového účastníka. Letos jsme byli já, Radek Doubrava, Tomáš Kulíšek a Roman. Takže jsme zvědavy, kdo pojede s námi příště (smích).

Nejprve jste se dokázali probojovat z domácího turnaje na finálový turnaj do Vídně. S jakým očekávání jste tam jeli? Měli jste nějaký cíl?

Tomáš: No, cíl žádný. Co se týče domácího turnaje v Lázních Bohdaneč, tak tam nám to v loni uteklo o gól a letos jsme už měli ambice, že bysme se mohli někam probojovat.

Lukáš: Já teda ne (směje se)

Tomáš: Oba, nebo všeci jsme tam jeli s ambicemi, že by se dalo postoupit. Navíc byly dva turnaje české kvalifikace. Druhý byl v Rosicích. Do Vídně jsme se nakonec probojovali jen já a Lukáš. Do té Vídně. Nevěděli jsme vůbec do čeho jdeme, takže jsme to nechávali otevřené, bez nějakých ambic, ale hlavně jsme si to jeli pořádně užít a co nejlíp skončit.

Oba dva jste se probojovali na finálovém turnaji ze skupin do play-off, kde jste skončili v první, respektive ve druhém kole vyřazovací části. S postupem času, jak byste zhodnotili svůj výkon? Jste spokojeni se svým výkonem?

Lukáš: Co se týče mě, tak já se svým výkonem spokojený nejsem, protože mě limitovalo zdraví. Ale když bych na ty zdravotní potíže jakoby zapomněl a užil si jen tu atmosféru, tak mě to stačilo. Jak říkal Tomáš, prostě jsme si to tam jeli užít než se hnát za nějakýma úspěchama a aspoň jsme si to otrakaly. A hlavně ten zážitek, jít zástupem s roztaženou vlajkou a za doprovodu české hymny, to bylo něco úžasného.

Co Vám tato soutěž dala do další zápasů, respektive do další části Vaší kariéry? Ke zlepšení vašich dovedností?

Česká reprezentace na Keeper BattleTomáš: No víme, že se na to příště máme lépe připravit, protože ze začátku jsme šly do toho, že více technik, než střílet na bránu, ale nakonec nám byla víceméně přiřazena pouze jedna možnost a to kopy ze země a házení rukou. Do těch dalších bojů je to daleko rychlejší. Hlavně všechno se musí natrénovat a jít do toho s vervou jako letos.

Lukáš: Já si myslím, že tady tato soutěž je super průprava do naší soutěže fotbalové(Krajského přeboru) na ty penalty. Jelikož se tam střílí intenzivněji z blízkosti, tak ten moment, počkat si na tu střelu, je podobné, jak na ty penalty na tu velkou bránu. Tam je to defacto kratší vzdálenost a na menší brány.

Tomáš: Je to dobrá průprava na reflexy.