OK

Zábřežský celek se musel obejít bez Josefa Gáby, ale toho nahradil hodně zkušený Josef Focher, který patří k nejlepším hráčům v historii a pro Zábřeh to byla velká posila, protože všech svým osm zápasů ovládl. Dalšími v sestavě byl David Pelikán, Martin Pelikán a náhradník Jan Černý.

Na první zápas nastoupil jako domácí Zábřeh proti třetímu Vsetínu. Zábřeh nastoupil na postu jedničky David Pelikán, dvojka Josef Focher a trojkou byl Martin Pelikán.

A hned v úvodní směně domácí střídali. Místo Martina Pelikána nastoupil Jan Černý, který bohužel prohrál o gól proti nejlepšímu hráči Vsetína Karlovi Laštovicovi. David i Josef své zápasy s přehledem zvládli. Pelikán vyhrál 4:2 a Focher 4:1. Do druhé směny nastoupili zábřežští v plné síle a zvládli to nadmíru dobře. Tři zápasy vyhráli. David vyhrál znovu 4:2, Josef 2:0 a Martin Pelikán ve svém prvním zápase 3:1 a zábřežský celek tak byl krůček od vítězství. K tomu potřeboval jednu výhru a remízu.

Do třetí směny znovu nastoupil Jan Černý a proti Lukáši Maninovi začal famózně a po první třetině vedl 4:0. Jenže svůj náskok během dalších dovu třetin ztratil a remizoval 4:4, ale to byla velmi důležitá remíza, protože v souboji jedniček David Pelikán prohrál s Karlem Laštovicou. Naštěstí Jsoef Focher dokázal v přestřelce porazit Lukáše Fojta 5:4 a Zábřežšké KSH vědělo, že první krůček v prvnímu místu již má.

Zápas nakonec skončil 7:2, protože v poslední směně vyhrál Focher 9:2 a oba Pelikáni remizovali 3:3.

Druhý zápas těsně vyhrály Střelice

Do druhého zápasu dne nastoupili jako domácí Vsetín a jako hosté Střelice. A právě hosté potřebovali také vyhrát a po první směně vedl Vsetín 2:1, když dvě výhry uhráli Laštovica s Fojtem a jediný bod Střelic získal Radim Ondra. Ve druhé směně se skóre obrátilo a Střelice vyhrály 1:2. Jan Poštulka porazil vítěze letošního Grand Prix Karla Laštovicu a Radim Ondra uhrál těsnou výhru 1:0. Jediný, kdo prohrál byl Martin Poštulka, jenž obdržel od soupeře pět gólů.

Třetí směna byla hodně vyrovnaná Karel Laštovica ze Vsetína porazil v souboji jedniček Radima Ondru 3:2, velkým překvapením byla výhral Martina Poštulky nad Lukášem Fojtem 4:3, ale poslední třetina patřila Fojtovi. A o jedinou remízu zápasu se postarali Jan Poštulka s Lukášem Maninou. Jejich zápas skončil po jedné brance na každé straně.

A tak musela rozhodnout poslední směna. Ta byla velice zajímavá. V první třetině se vedlo Střelicím, které vedly 2:1, jenže ve druhé třetině to bylo již 3:0 a do poslední třetiny střelické hráče čekala velmi těžká mise a to otočit aspoň dva zápasy. Radim Ondra v souboji jedniček se snažil obrátit, ale mu bylo souzeno prohrát. Zápas skončil 2:5 pro Laštovicu. Jedničku Střelic zastoupili skvěle další dva hráči. Jan Poštulka otočil zápas na konečných 3:2. A to stejné se podařilo Martinu Poštulkovi a Střelice se mohly radovat z vítězství 6:5 nad Vsetínem.

Finále vyhrál Zábřeh

Do posledního zápasu tak nastupovaly domácí Střelice proti hostujícímu Zábřehu za stejného bodového zisku. Remíza by stačila Zábřehu a tak domácí museli za každou cenu vyhrát. Ti udělali do posledního zápasu ročníku velmi zajímavou změnu v sestavě. Na post jedničky místo nejlepšího Radima Ondry dali papírově nejslabšího Martina Poštulku, kterého právě Radim Ondra vystřídal na postu dvojky. Zábřeh také změnil sestavu oproti zápasu se Vsetínem. Na post jedničky se posunul dosud neporažený Josef Focher a na dvojku byl umístěn David Pelikán. Trojkou zůstal Martin Pelikán.

První směna vyšla hostům, když jedinou výhru zařídil Focher a další dvě remízi Pelikán, který musel vyrovnat na 2:2 a náhradník Jan Černý, jenž taktéž dotahoval skromný náskok soupeře a vyrovnal na 1:1.

Druhé kolo zápasu také vyhrál hostující Zábřeh, tentokrát ale jeho hráči získali dva body. David Pelikán těsně vyhrál 3:2 a to vedl po první třetině o tři branky a druhý bod získal skvěle hrající Josef Focher, když získal zápas v poměru 3:1. Jedinou prohra Zábřeha zaznamenal Martin Pelikán, když prohrál jediným gólem Radima Ondry. Zábřeh tak držel dvoubodový náskok před třetí směnou.

Předposlední směna nabídla suveréní zápas Josefa Fochra, který v souboji jedniček proti Martinu Poštulkovi zvítězil 6:1. V souboji zábřežské dvojky Davida Pelikána a střeličské trojky Radima Ondry byla k vidění přestřelka, která skončila remízou 4:4. Bohužel Martin Pelikán i ve svém druhém zápase proti domácím prohrál tentokrát proti Janu Pošulkovi. Zábřeh tak i před posledním kolem držel náskok o dva body.

Zábřehu k titulu stačilo uhrát výhru a remízu. Výborně začal Josef Focher i Martin Pelikán, kteří se ujmuli vedení a ty nepustili až do konce utkání. Josef porazil jedničku Střelic 5:1 a Martin Pelikán v souboji trojek vyhrál 4:1. Jedinou prohru obdržel v souboji dvojek David Pelikán, když po dvou třetinách prohrával o dva góly a tak se snažil vyrovnat. Sice snížil na rozdíl jednoho gólu, jenže poté dostal dva rychlé góly a ikdyž snížil na 3:5 obdržel v poslední vteřině gól na 3:6.

To ale nemuselo zábřežšký celek vůbec mrzet, protože výhra Martina a Josefa znamenal titul pro KSH SEVER ZÁBŘEH, který ovládl o dva body Ligu družstev pro sezónu 2017/2018.

Za Zábřeh do Ligy družstev zasáhli David a Martin Pelikánovi, Josef Focher, Josef Gába, Jan Černý a Dominik Hejný.