Ve velkém sále střelické sokolovny se stolní hokejisté střetli systémem každý s každým. Na mistrovství republiky organizované Českým svazem stolního hokeje dorazili zástupci čtyř klubů, hostitelských Střelic, Zábřehu, Vsetína a Valašského Meziříčí.

Souboj zábřežských hráčůNa svůj čtvrtý celkový triumf v řadě chtěl zaútočit Zábřežan David Pelikán. Konkurence se mu oproti předchozím rokům v podstatě nezměnila. Co se ale změnilo, byl výkon, který podal. Tentokrát se mu tolik nedařilo. Opustila ho dobrá forma i štěstí. „Tohle mistrovství je rok od roku vyrovnanější, ze stabilně hrajících stolních hokejistů ho mohl vyhrát prakticky kdokoliv,“ přiznal otevřeně.

Osobně se musel spokojit s konečným šestým místem. Vyhrát se mu podařilo jen jeden ze sedmi zápasů. Dál zapsal tři remízy a tři porážky. „Nakonec můžu být rád, že jsem díky výsledkům z posledních kol skončil aspoň šestý,“ podotkl David Pelikán. V turnaji se utkal také se svým otcem Martinem. Jen pro zajímavost – rodinný duel dopadl nerozhodně 3:3. Martin Pelikán pak skončil na mistrovství o jednu příčku za svým synem.

Zlato si vybojoval vsetínský Karel Laštovica. Ten nejprve šlapal na paty svému týmovému kolegovi Lukáši Fojtovi. Když pak loňský vicemistr nestačil na dalšího Jokera z Valašska Lukáše Maninu, poskočil vítěz letošního hokejového podniku Grand Prix do čela pořadí. To už neopustil, i když na konci mistrovství měl na kontě stejně bodů jako zábřežský Josef Gába.

Ve prospěch Karla Laštovici rozhodlo právě lepší umístění ze zmiňované Grand Prix. Gába se tak musel spokojit se stříbrem, i to ale na poměry „šprtce“ bouřlivě oslavoval. Vždyť ke sportu s malými dřevěnými hokejkami se v letošní sezoně vrátil po několikaleté odmlce.

O třetí příčku si to v posledním kole šampionátu rozdali v přímém souboji Vsetíňan Fojt a Radim Ondra ze Střelic. Domácí hráč si sice vysloužil remízu a v celkovém součtu si přišel na stejný počet bodů jako jeho soupeř. Stejně jako Karel Laštovica ale Radim Ondra těžil z lepšího postavení v Grand Prix. To mu na vlastním hřišti zajistilo bronzovou medaili.

Hráč StřelicOndra zároveň patřil k hlavním organizátorům mistrovství. Turnaj podle jeho slov proběhl v přátelském a pohodovém duchu. Omluvenek od jednotlivých hráčů moc řešit nemusel, takže zápasům nechyběl náboj ani vyrovnaný a napínavý průběh. „Jako organizátor můžu říct, že jsem spokojený. Totéž vlastně platí i pro mé umístění v turnaji,“ prohlásil.

Kategorii žáků si ve Střelicích podmanil favorizovaný Lukáš Kovář, hráč Vsetín Jokers. Jeho klubový parťák Tomáš Pírek obsadil třetí místo, druhou pozici bral Patrik Květoň z Valašského Meziříčí.

Autorem článku je Petr Komárek.