OK

Hned ve třetí minutě dokázali domácí zahrozit a vybojovat rohový kop. Jenže ten jim nevyšel a hosté se dokázali této situaci ubránit. Ten, kdo se dokázal první prosadit byli nakonec hosté. Hostující celek se dostal postupným útokem až k vápnu, kde si dokázali rozebrat domácí obranu. Míč dostal na pravé straně vápna Ladislav Dlouhý, který vyslal pas před branku, kde si skvěle seběhl Michal Calábek a poslal balón do protipohybu Tomana.

Želatovice se ale nemuseli dlouho radovat, kdyby se dokázali zábřežáci prosadit. Radek Žák poslal míč do běhu, posile zábřežského celku Jakubu Hymrovi, kterému balón ještě sklepl hostující obránce. Hymr mohl vystřelit, ale ještě zvolil pas na Michala Sittu, ale jeho střelu hosté zblokovali na rohový kop.

V šestnácté minutě znovu zahrozili domácí. Hymr z úhlu posílal merunu na branku, kde ji vyrazil brankář Čech a odražený míč si našel Sitta, kterému nesedla střela a skončila vedle branky. Jenže až na těchto pár výjimek Zábřeh nepředváděl oproti prvnímu zápasu pohlednou hru a iniciativu převzali hosté.

Ve třicáté druhé minutě musel hasit nebezpečnou šanci hostí kapitán Okleštěk, který zatáhl za záchranou brzdu a za faul uviděl žlutou kartu. Dvě minuty před koncem prvního poločasu dostal do středu vápna přihrávku Dušan Zapletal, ale jeho pokus šel těsně vedle branky. O další dvě minuty později se snažil Matušík prověřit brankáře Tomana střelou, ale ten si ji dokázal pokrýt.

Domácí nakonec dokázali do konce poločasu vyrovnat. Okleštěk vybojoval míč a poslal pas na pravý růžek vápna Žandovi, který se s míčem moc nemazlil a okamžitě přihrával na střed pokutového území, kde se ocitl František Čulík a vystřelil tvrdou střelu pod břevno Želatovic.

Zábřeh dokázal otočit

Do druhého poločasu hosté vstoupili hned útočně a ve 46. minutě trestuhodně zahodil šanci hostující Dušan Zapletal, který poslal míč podél branky na autové vhazování. O pět minut později, ale domácí získali možnost přímého volného kopu. Ten rozehrál Lukáš Okleštěk. Jeho centr vyboxoval vysoko brankář Čech. Nejlépe se ve vápně zorientoval Libor Rattay, který se vyslal střelu, kterou hosté zblovali a odražený míč si našel Žák, ale jeho střela neměla gólové parametry.

V 60. minutě dokázali domácí vybojovali míč a Michal Sitta nacentroval balón na Libora Rattaye, jehož hlavičku zneškodnil Čech. O čtyři minuty později na druhé straně hřiště zahrávali z nebezpečné vzdálenosti volný přímý kop hosté. Konkrétně to byl Čtvrtníček, jenž z místa provinění poslal merunu přímo na branku, ale tam ji zkrotil Toman.

Domácí se dokázali dostat do vedení. V 68. minutě domácí rozehrávali z vlastní půlky po ofsajdu Želatovic. Míč na pravé straně zpracoval Ratiborský, který přihrál do pokutového území na Žáka, jenž přihrál na Oklešťkam, jehož střela byla zblokována k nové posile Zábřeha Jakubu Hymrovi, jenž rozvlnil síť hostující branky. Hned o minutu později mohl navýšit skóre Rattay, ale jeho střelu vyrazil na rohový kop Čech. Domácí začali přehrávat hosty a dvě minuty před koncem dokázali přidat pojistku, když Jiří Maistryzsin výborně zpracoval hrudí míč a přihrál na Jana Janáka, který mu poslal přihrávku do běhu a Maistryzsin obstřelil Čecha.

Zábřeh tak zvítězil 3:1 a přidal další tři body do tabulky a je stoprocentní.

Držení míče(%): 53:47

V první poločase až na pár výjimek to vypadalo, že si nevíte rady, čím to bylo?

Měli jsme tam několik gólových šancí, ze tři ze čtyři, ale bohužel jsme je řešili takovou špatnou finální přihrávkou, kdy jsme nedokázali zakončit, tak ja bysme potřebovali. Soupeř dokázal dát branku z takového ojedinělého brejku na 1:0 a takže jsme se trápili. Dá se říct, že nás zachránila 45. minuta, kdy jsme dokázali dát branku do šatny a vyrovnat a pak už jsem věřil, že dokáže ten druhý poločas otočit a vyhrát.

Ve druhém poločasu se mi zdálo, že jste hráli o hodně líp. Řekl jste něco svým svěřencům, co je nabudilo?

Ani ne. Já jsem jim kladl na srdce ať hrají pořád stejně. Ať ten pohyb vystupňují, ať je ještě zlepší oproti tomu prvnímu poločasu a hlavně aby byli trpělivý a že s tou trpělivostí přijdou branky a to se nakonec i potvrdilo, že jsme dali dvě branky a navíc Rattay tam měl dvě branky a Hymr také.

Brzy jste vystřídal Petra Kreta a místo něj nastoupil Libor Rattay. Jaký byl důvod k tomuto střídání? A proč nenastoupil Rattay do základní sestavy?

Petr měl nějaké dýchací problémy na které si stěžoval a tak jsem ho vystřídal. Rattay se nedostl do základní sestavy, protože byl celý týden pracovně v cizině, takže netrénoval celý ten týden a proto nešel do základu a dostal přednost Petr Kret. Jenže ten si ve dvacáté minutě stěžoval na ty dýchací potíže, že nemohl dýchat, že měl nějaké bolesti v zádech a tak jsem ho vystřídal.

Posila Jakub Hymr se zdá jako dobrá posila. Můžete zatím říct, je to byl dobrý výběr?
Určitě. Dal dneska gól na 2:1, což byla důležitá branka a navíc tam měl pak ještě dalších par šancí. Já si myslím, že takového hráče jsme potřebovali, který si umí poradit v šestnáctce a umí dát gól a to on splňuje.

Máte devět bodů, čekal jste, že na tom budete tak dobře?

Nečekal jsem, že budeme mít devět bodů a jsem moc spokojený. Doufám, že kluci budou dál na sobě pracovat a příští týden máme doma Litovel a budeme se snažit prodloužit dál tuto neporazitelnost.