OK

Prvních pět minut zápasu byli aktivnější domácí, jenže jejich šance, které se vytvářeli nebyli pro hostující tým nijak nebezpečné. V šesté minutě ohrozil domácí branku Bednář, ale domácí dokázali situaci ubránit na rohový kop. Ten nebezpečný sice nebyl, ale o minutu později se dokázal dostat ke střele Tomanec, jenže jeho střelecký pokus šel těsně vedle branky. Další minutu později měl nabito Bednář, ale ani mu nevyšla střela, jak by si představoval a poslal kulatý nesmysl vedle branky domácích.

V 17. minutě měli hosté velice nebezpečný rohový kop. Přímo od rohového praporku vyslal nebezpečný centr na branku Kvapil a jeho pokus skončil na tyčce a následně se k míči dostal Toman a ukryl jej do svých rukavic. Ve 28. minutě předvedli nádhernou akci zábřežané. Na začátku této akce stál Čulík, jenž se skvěle rozběhnul s míčem a dokázal ustát tři fauly, poté přenechal míč Sittovi, jenž poslal míč na střed Hymrovi, ale ten poslal kulatý nesmysl vedle branky hostí.

Dvě minuty po půl hodině hry znovu ohrozili Tomanovu svatyni hosté z rohu. Centrovaný míč na zadní tyč, poslal hlavou na branku Baránek a jeho pokus zneškodnil nejprve Okleštěk a poté museli dorážky likvidovat obránci Zábřeha. O tři minuty později vyslal nebezpečnou střelu Michal Sitta, jenže jeho pokus šel těsně vedle pravé tyče.

Druhý poločas byli aktivnější domácí

Úvodní minuty druhého poločasu byli poměrně stejné, protože se týmy střídaly na míči. Nakonec v 52. minutě dokázali zahrozit hosté. Bednář vyslal centr před branku, ale jeho centr si našel pouze domácí Lepka. Ten neměl problém odvrátit míč do bezpečné vzdálenosti. O deset minut později Okleštěk poslal centr před branku, kde balón vyboxoval Nakládal k Žákovi za vápno. Ten si dokázal protáhnout kolem obránce a následně přihrál na Rattaye, jenž ještě přistrčil před branku, ale tady již byl brankář Nakládal včas.

V šedesáté páté minutě hosté dostali nabídku volného přímého kopu, po hodně sporném faulu. Nakonec centrovaný míč od místa provinění dolétl pouze na hlavu domácího kapitána. V 67. minutě se Čulík dostal k nebezpečné střele, bohužel ta šla vedle branky Nakládala. V 75. minutě dostal nabídku na střelu Rattay, ale ta byla zblokována. Poté se začala hrát méně zajímavá hra a ke konci zápasu, jsme viděli dvakrát žlutou kartu pro hráče hostí. Zápas nakonec došel do pokutových kopů.

Toman hvězda penalt

Do pokutových kopů vstoupil jako první domácí Libor Rattay. Jeho penalta mu, ale vůbec nesedla a brankář Nakládal jej vychytal. Ale i na druhé straně se vyznamenal brankář Toman a první série vyzněla pro střelce na prázdno. Druhou sérii otevřel Miroslav Žanda, jenž zkušeně kopl penaltu a poslal Zábřeh do vedení. To Zábřehu dlouho nevydrželo, protože kapitán hostí Jindra také rozvlnil síť.

Třetí sérii kopů zahájil domácí Hymr výborně a poslal Zábreh do vedení 2:1. Za hosty si míč postavil Marek Kučera, toho, ale vychytal Toman. František Čulík mohl přiblížit domácí k výhře, jenže jeho nepodařenou střelu vychytal Nakládal. Litovelský Daniel Juráš taky nepromněnil, protože poslal míč vysoko nad branku a na výhru měl na svých kopačkách Lukáš Toman. Ten s přehledem poslal míč na levou stranu Nakládalovi branky a rozhodl o bonusovém bodu pro Zábřeh.

Zábřeh je tak po čtyřech kolech na třetím místě o skóre horší jak Medlov a o bod horší jak Lutín.

Střely na branku: 1:6
Střely mimo: 8:3
Fauly: 13:19
Rohy: 2:6
Držení míče(%): 55:45

SESTAVY:
Zábřeh: Toman - Laštůvka(19. Ratiborský), Lepka, Čulík, Schwab, Žanda, Hymr, Okleštěk (C), Sitta, Žák(73. Janák), Rattay
Želatovice: Nakládal - Jindra (C), Kvapil, Heinz, Tomanec(81.Juráš), Šrom, Bednář(71.Bohanos), Krátký, Baránek(42.Navrátil), Kučera, Miklánek
Rozhodčí: Kopecký - Šteier, Bartuněk

Pozápasový rozhovor s brankářem Lukášem Tomanem.

V prvním poločase vás zachránila tyč a poté i obránci, nabudilo vás to do dalších chvil zápasu?

Nabudil, to asi těžko říct. Spíše ten celý první poločas byl o takových polovičních šancí jak u nich tak i u nás. Chtěl bych vyzdvihnout obránce a spoluhráče, že nevypouštěli a že mi dokázali v té obranné fázi pomoci. Co se týče toho k tomu rohu. K tomu kopu to šlo nahoru i to rychle spadlo. Já jsem pak rukou do toho lehce šáhl a myslím si, že jsem se bouchl rukou do břevna. No a že to šlo na tyčku na břevno, tak jsme měli při této situaci štěstí.

Ve druhém poločasu se zdálo, že Zábřeh začal tlačit soupeře a jak kdyby se soupeř začal bát o výsledek a stačila mu remíza. Co myslíte?

Ono většinou, když přijede soupeř, tak aktivitu spíše vytváří domácí mužstvo. Soupeř většinou čeká na brejky. To jsme mohli vidět, že v tom druhém poločasu, když šli do útoku, tak většinou z brejků a myslím si, že i v tom poločasu na ty brejky čekali. Myslím si, že naši kluci dokázali tlak vyvinout dostatečně, jen škoda, že máme problém v koncovce.

Přesto zápas došel až do pokutových kopů, kde jste dvě penalty vychytal. Můžete mít předem daný nějaký scénář kam skočíte? Je mi jasné, že reagujete na pohyb hráče a to co musí umět každý brankář.

Podle toho jak se vyvíjí zápas a jak se zápas schyluje ke konci, tak si v hlavně projíždím scénář, jako například první půjdu na jednu stranu a druhou penaltu na druhou, ale málo kdy mi to vyjde, že tak skončí zápas. Já jsem většinou po zápase naštvaný, že jsme nedali ten gól v základní hrací době. No a pak když vedeme na ty kopy a oni mi řeknou, že musím jít ještě kopat. To je to nejhorší, co mě vždy může potkat, protože jsem vždy rozklepaný z toho jestli něco chytnu, jak to kopnou kluci a jak já to potom v závěru kopnu.

Máte za sebou čtyři kola a máte na kontě 11 bodů a patříte stále do klubu tří neporažených týmů. Čekal jste před sezónou, že byste byli na tom tak dobře?

Po přípravných utkáních se slabšíma soupeřama, kteří nás poráželi, kdyby mi někdo, řekl, že v sezóně budeme patřit zatím mezi neporažené týmy, tak se mu vysměju a proč si z nás dělá prdel. Jsme mladý tým, snažíme se, ale chtěl bych vyzdvihnout trenéra, že s námi dělá důležité věci, které ti kluci potřebují a když ta snaha bude pokračovat i do budoucna, tak budeme velmi nebezpeční.