OK

Rozehrání přímého volného kopuZábřežští do zápasu vstoupili velice aktivně a začali soupeře tlačit. Tlak vyústil již ve čtvrté minutě brankou. Hostující hráč udělal faul na pravé straně své poloviny a tak rozhodčí nařídil přímý volný kop. Rozehrávku tohoto kopu si vzal na sebe kapitán domácích Lukáš Okleštěk a z místa faulu poslal centrovaný míč do vápna, kde si seběhl Martin Lepka, jenž poslal balón hlavičkou do branky. O minutu později si domáci několik šancí, ale tou nebezpečnější byla šance Janáka, jenže ho vychytal brankář Kubica.

V deváté minutě signalizoval Žanda, že chce balón, ten sice křížným centrem dostal, jenže pomezní rozhodčí tuto akci zastavil kvůli ofsajdu. O minutu později dokázali hosté vybojovat rohový kop, který rozehráli na krátko a následný centr do vápna dokázali domácí borci odvrátit. I na druhé straně měli domácí možnost rohového kopu, ale ten dopadl podobně jak roh týmu z Holic.

Hosté od desáté minuty převzali iniciativu na míči, ale nic nebezpečného nevytvořili. Po půl hodině hry se Janák snažil projít vápnem a dostat se ke střele, jenže hostující obránci byli proti a odzbrojili ho. O tři minuty později se dokázal domácí Žanda prodrat do vápna, kde ještě přihrával na volného Sittu, ale ten poslal míč nad branku Kubicy. Po této akci začali hosté znovu domácí celek tlačit a vytvářeli si šanci za šancí, ale tou nejnebezpečnější byla tvrdá střela Foukala, kterou zneškodnil zákrokem Toman.

Zajímavý byl konec poločasu. Konkrétně minutu před koncem hostující celek vytěžil po střele Rady rohový kop, ale nakonec pro domácí nebyl nijak nebezpečný. O minutu později si Janák pohrával s obráncem a nakonec vybojoval roh a po něm hned druhý. Právě ten druhý roh vyprodukoval střelu. K Sittovi se dostal odražený míč, ale znovu jeho pokus šel nad branku.

Začátek poločasu patřil domácím, pak začali tlačit hosté

Zábřežáci bráníZábřeh započal druhý poločas stejně jak první. Hodně aktivně a hned v první minutě druhé polovině se ke střele dostal Čulík, ale i jeho pokus šel vedle branky. V 57. minutě už měli domácí na mále. Kvapil se dostal ve vápně k tvrdé střele z pěti metrů, ale jeho pokus pohotovým zákrokem zneškodnil domácí Toman. O dvanáct minut později prověřil Tomanovu pozornost dalekonosnou střelou Ďurina.

Hosté přebrali iniciativu na míči, ale většinu útoků hostí dokázala domácí obrana vytáhnout na rohový kop. Čtyři minuty před konce měli možnost volného přímého kopu hosté. Centrovaný míč z pravé strany, ale našel pouze domácího Lepku, jenž míč uklidil do bezpečí. Minutu před koncem Zábřeh vybojoval krásnou akci. Jedelský dostal míč na levou stranu do běhu, kde přesprintoval Němce a poté dával pass na druhou střenu, kde mu sbíhal z druhé vlny Švéda, jenže hostující obránce jej dokázal čistě odstavit. Již v nastaveném čase ještě dokázal Němec vypálit tvrdou střelu na branku, ale domácí obránce a jediný střelec utkání Martin Lepka dokázal jeho pokus zblokovat.

Zábřeh tak dokázal pod novým trenérem zvítězit na úvod Krajského přeboru a připisuje si tři body za vyhru nad favoritem utkání z Holic.

Zábřeh:
Toman - Laštůvka, Lepka, Čulík(46. Švéda), Žanda, Okleštěk (C), Sitta Mi., Kret(80. Appl), Žák(73. Schwab), Janák(69. Jedelský), Rattay
Dolany:
Kubica - Foukal (C), Henkl, Kročil, Rada, Kvapil(77. Derco), Němec, Stoklasa, Vinter(66. Holešinský), Bořil, Ďurina
Rozhodčí:
Kylar - Habermann, Foral

Pozápasový rozhovor s trenérem Jaroslavem Rolinkem

Nový trenér Jaroslav RolinekPremiérový mistrovský zápas na lavičce Zábřeha jako trenér jste zvládl. Jak byste zhodnotil dnešní výkon vašich svěřenců?

Určitě to byl z naší strany bojovný výkon. Věděli jsme, že z HFK přijedou mladí kluci, běhavý. Musím se přiznat, že připrava se nám až tak moc nevydařila, kde jsme měli pět porážek, takže jsme dnes šli do zápasu trošku s obavou, ale kluci to zvládli, co se týká nasazení, bojovnosti a nakonec jsme udrželi těsné vedení 1:0 a vyhráli. Což je pro nás důležité, hlavně tři body z domácí půdy.

Vy jste zmínil právě přípravu, že jste utrželi pět porážek. V čem byl dnes rozdíl, že jste vyhráli oproti zápasům v přípravném období?

Na klukách bylo vidět, že chtějí vyhrát. Já jsem je připravoval na tohoto soupeře celý týden a bylo dnes vidět, že tam bylo něco navíc, takový to srdíčko, bojovonost, nasazení. Důležité bylo, že se nám podařil dát rychlý gól, protože v přípravě jsme žádné góly skoro nedávali. Takže bych řekl, že rozhodlo takové to srdíčko a nasazení oproti přípravě, kde jsem střídal třeba dvacet lidí, takže jsme prakticky nehráli v té úplně ideální sestavě a za druhý musím přiznat, že jsme měli těžké soupeře. Ať to byla juniorka Dukly Praha nebo Svitavy a další mužstva.

Říkal jste, že jste nastupovali s obavou. Mohl napomoci této obavě i fakt, že nastupujete proti týmu, který se v loni umístil na druhém místě?

Já jsem čekal samozřejmě velmi kvalitního soupeře, ale myslím si, že trošku oslabil oproti loňsku, protože A-mužstvo spadlo do divize a spousta hráčů z B-mužstva do áčka. Já jsem tedy předpokládal, že budou malinko oslabení oproti loňské sezóně. Ale zase jsem čekal mladý, běhavý tým, což jsi myslím se potvrdilo a soupeř měl více ze hry a měl lepší držení míče. My jsme ale tím nasazením a bojovností to trošku eliminovali a nakonec i se štěstím jsme to udrželi díky Tomanovi.

V 71. minutě jsme mohli vidět, že se Radek Žák zranil. Mohl byste říct co se stalo?

Vůbec netuším. Píchlo mu ve svalu. Asi natažený sval, myslím si, že to nic vážnějšího nebude, ikdyž natažený sval nějaký den bude chtít odpočinek. Snad to nebude nic horšího, protože do té doby předváděl výborný výkon. V přípravě nenastupoval v základní sestavě, ale dneska jsem ho tam dal i proto, že nám vypadl Maistryzsin. Takže dostal dneska příležitost v základní sestavě a zahrál výborně.