OK

Domácí měli první vážnou šanci v 10. minutě , když Laštůvka v nouzi odcentroval balón na polovin soupeře, kde jen prodloužil hostující zkoumal na domácího Michala Sittu, který na levé straně u vápna centroval na střed na Marka Sittu, který hlavičkou poslal míč těsně vedle branky hostí. Vzápětí hosté zahrozili. Hostující Los se dostal před Tomana díky skvělé přihrávce, ale ten jeho střelu výborně vyrazil do bezpečí.

Poté se hra na devět minut utlumila a hrálo se na kopačkách hostí, ale ti nic nedokázali vymyslet až do 23. minuty, když si domácí obrana nepohlídala přihrávku na levou stranu vápna, kde posílal z první centr Brázdil do vápna na volného Tomáše Losa, který si míč zpracoval a poté poslal míč podél vyběhnutého Tomana.

Zábřeh chtěl okamžitě zahrozit jenže hostující obrana byla proti a naopak ve 28. minutě Lutín znovu uděřil. Zábřežský hráč na hraci šestnáctky odkopával míč, ale trefil pouze hostujícího Martina Schöna, od kterého vlétl kulatý nesmysl do branky a to zrovna když byl Toman vyběhnutý od branky.

Ve 33. minutě hosté mohli vést o tři branky, ale proti byl Toman jenž na dvakrát zneškodnil Schönovu střelu. Tři minuty později Marek Sitta ustál souboj a uvolnil se podél pravé strany a poslal přihrávku na střed vápna, kde si s míčem neporadil dobře Žanda, ale nakonec ho poslal na Sládka, jenže tomu střela nevyšla a hosté si s míčem poradili.

O tři minuty později domácí trestuhodně nevyužili šanci. Nádhernou akci založili domácí na pravé straně, kde vybojoval míč Marek Sitta, jenž přihrál na Sládka. Sládek přenesl hru přihrávkou na levou stranu, kde se ocitl sám před brankářem Michal Sitta, ale si s balónem neporadil a sebral mu ho sebral brankář Lutína.

Minutu před koncem Laštůvka odkopl míč na polovinu hostí, kde se k míči po souboji dostal Michal Sitta, jenž poslal míč na Krále, jenže jeho střelu vyrazil Nejezchléb.

První poločas tak skončil 0:2 a hosté byli aktivnější.

Zábřeh odmitnul vyhrát za tři body. Pak přišel postrach jménem Penalty

Do druhého poločasu nastoupili domácí jako vyměnění. Od výkopu začali tlačit hosty a tento tlak dokázali zužitkovat v gól, když Michal Sitta se po levé straně prodral do vápna a nacentroval před branku, kde si hlavou míč poslal do vlastní branky kapitán Lutína Jiří Vymazal.

Domácí ani po gólu nepolevili v tlaku a zatápěli hostům pod kotlem, jenže jejich akce končili na ofsajdu nebo hostující obraně.

Jenže nakonec přišlo v 61. minutě vyrovnání. Gólu předcházel faul hostujícího hráče za žlutý kartónek. Okleštěk kopal ze třiceti metrů volný přímý kop a jeho centr šel do vápna, kde ho zpracoval Matěj Laštůvka který z otočky poslal tvrdší střelu k levé tyči Nejezchlebovi branky.

V 79. minutě domácí dostali možnost volného přímého kopu ze 30 metrů. Ten rozehrál kapitán Okleštěk přímo stříleným centrem a míč letěl těsně vedle tyče. Obrovská šance.

V 82. minutě přišel šok pro domácí, kteří hýřili aktivitou ve druhém poločase více než hosté, jenže první chybička ve druhé polovině byla potrestána, když domácí ztratili na polovině hřiště míč a skvělý pas dostal Michal Prucek a poslal míč do sítě.

Lídr tabulky se ale dlouho neradoval. O čtyři minuty později se Sládek prokličkoval do vápna, kde centroval na malé vápno a tam si naskočil právě střídající Martin Lepka a hlavou uklidil míč za Nejezchlebovi záda.

O další čtyři minuty později mohl Zábřeh urvat tři body, když hosté nabídli domácím penaltu v 90. minutě, jenže trestuhodným způsobem Miroslav Žanda zahodil tuto nabídku, když z pokutového puntíku poslal míč pouze do břevna. Jelikož stav utkání dospěl do nerozhodného stavu 3:3. Následovali penalty.

Hned v první sérii se ujali domácí, díky gólu Laštůvky, vedení a hostující hráč branku netrefil. Tento stav trval do třetí série. Kapitán Okleštěk nezvýšil vedení a hostující Skopalík vyrovnal na 1:1. Bohužel domácím nebylo souzeno dát další gól v penaltách a když netrefil Lepka a po něm zaskóroval lutínský Brázdil, musel vyrovnat Ondřej Král. Ten ale nevyrovnal a Lutín se mohl začít radovat z dvoubodového zisku.