OK

Liga se skládá ze tří turnajů a v každém z nich se odehrají tři zápasy. Do úvodního zápasu, který čítá 12 duelů(4 směny po třech duelech), proti sobě nastoupili Střelice se Vsetínem. Po úvodních třech utkáních bylo skóre vyrovnané 1:1. Po opatrné druhé směně se do vedení dostali střeličtí stolní hokejisté. „První polovina kola byla z naší strany slušně zahraná 66+a do druhé poloviny jsme šli s jednobodovým náskokem,“ poukazuje na skvělou hru kapitán Střelic Radim Ondra . Dramatickou bitvu rozhodla až poslední série třech utkání. V souboji jedniček zvítězil vsetínský Karel Laštovica, jehož doplnil jeho týmový kolega Lukáš Fojt výhrou nad náhradníkem Martinem Poštulkou a jediný, kdo ze vsetínských prohrál byl navrátilec do sestavy Tomáš Polanský. Vsetín vstoupil do letošního ročníku výhrou 5:4 nad Střelicemi. „Bohužel jsme náš náskok postupně ve druhé polovině ztratili,“ dodává Ondra. „Dramatické utkání jsme dokázali otočit a za to jsem rád,“ přidává své poznatky vsetínská jednička Karel Laštovica.

Do druhého utkání nastoupili proti sobě hráči Vsetína a hráči obhajujícího Zábřehu. Tento zápas také nabídl dramatické směny. Po polovině zápasu byl stav utkání 2:2. Ve třetí směně skončila všechna utkání o gól. Ze dvou duelů se radovali domácí a z jednoho hosté ze Zábřehu. Do poslední směny nastupoval domácí celek s bodovým náskokem. Vsetínští na své soupeře vlétli hned v první třetině a dá se říct, že bylo vymalováno. Dvě výhry a jedna remíza znamenala vítězství 6:3 a plný počet bodů z domácího turnaje pro Vsetín.

Poslední utkání prvního turnaje Ligy družstev odehrál Zábřeh proti Střelicím. To, že to bude další dramatické utkání dne, tomu napověděla hned úvodní směna, která skončila 1:1. Ve druhé směně si dokázal, v tomto utkání domácí Zábřeh, vypracovat jednobodový náskok. Třetí směna byla identická jako ta druhá. Zábřežští stolní hokejisté dokázali získat dva body ze tří, když vyhráli Josef Gába i Martin Pelikán a jediným, kdo vyhrál z řad Střelic byl Libor Sita a skóre byl rázem 5:3. „Proti Zábřehu jsme udrželi v první směně remízu, jenže v dalších dvouch jsme se bohužel dostali do nepříjemné ztráty dvou bodů. Drama pokračovalo dále, protože Střelice stále mohli celý zápas vyhrát a nebo alespoň zremízovat. „Věděli jsme, že musíme uhrát minimálně bod v poslední směně,“ uvádí trenér Zábřehu Martin Pelikán.
Do čtvrté směny vlétli Střelice podobně, jak Vsetín proti nim. Střeličtí hráči ve druhé třetině na dvou stolech vedli a na třetím se hrála remíza, což by jim stačilo na remízu. „ Byli jsme skutečně blízko k remíze, protože jsme na dvou stolech vyhráli,“ uvádí Radim Ondra. „Bohužel nám nevyšla druhá třetina na dvou stolech a vše tak záleželo na situaci na posledním stole,“ popisuje Martin Pelikán

Další turnaj se odehraje 14.12.2019 od 9:30 v zasedací místnosti Městského stadionu v Zábřehu.