Závod v Leštině uspořádal Zájmový a vzdělávací spolek Klubíčko. Na místě se začali soutěžící postupně shromažďovat již hodinu před začátkem celé události. Registrace započala ve 14 hodin. Těsně před startem ještě lektorka strolleringu Marie Novotná s dětmi zatančili na hymnu a soutěžení mohlo začít.

Soutěžilo se ve třech kategoriích: Maminky, Tatínci a Rodiny. K tomu ještě pořadatelé zařadili závod Dětí. Po třetí hodině odstartoval starosta Leštiny úvodní rozběh Maminek. Na trať dlouhou přibližně 100 kroků se vydalo celkově devět maminek ve třech rozbězích po třech. Po jejich závodu byl na programu doprovodný taneční program v country stylu. Jakmile skončilo taneční vystoupení, šest tatínků bylo připraveno na stejně dlouhou trasu jako maminky. Tatínci soutěžili  ve třech rozbězích po dvou. I po nich následoval dprovodný program, tentokrát se mohl kdokoliv přidat a naučit se předchozí country tanec. Následně se na trať dostala rodinná dua. Zde mohl startovat kdokoliv z rodiny ve dvojici a startovali po jedné dvojici. Každý z třech kategorií obdržel v cíli za účast tašku s cenami.

Závody kočárků kategorie dětíKdyž doběhlo poslední duo, následovala trošku delší pauza, aby pořadatelé mohli zpracovat výsledky a tak se na scénu doprovodného programu dostali Komedianti na káře – Princ Nebojsa aneb žongléřská pohádka. 

Celé závodní odpoledne zakončili děti, které se vydali na kratší trať a každé z nich obdrželo tašku s nějakými sladkostmi atd. a také medaili. Nejen děti dostali ceny, po nich se již celý program vydal na vyhlášení výsledků. Nejprve ceny obdržely maminky, první tři obržely medaili, diplom a tašku s cenami od sponzorů a ostatní maminky obdržely diplom. Stejně probíhalo i vyhlášení dalších dvou kategoriích.

To nejdůležitější na celé akci, byl charitativní kontext. V Leštině se  vybrané startovné předalo desetileté Jůlince, která trpí dětskou mozkovou obrnou a tato částka podpoří financování rehabilitace. (pel)


Rozhovor s pořadatelkou Michaelou Mutlíčkovou

Jak byste zhodnotila dnešní akci?

Já si myslím, že dnešní akce Závody kočárků se vydařila. Počasí nám vyšlo, ačkoliv nám hlásili déšť, tak nám vysvitlo sluníčko, které nás podpořilo. Celkový průběh, měli jsme tam samozřejmě chybky, které bychom rádi příští rok vychytali. Přišlo celkem dost lidí, zúčastnilo se spoustu dětí, které byli odměněny a já si myslím, že se to dnes vydařilo.

Jak jste na tuto akci strolleringu přišli?

Závody kočárků ve spolupráci s firmou Strollering jsme přišli jednoduše, protože jsme na jeden ročník viděli plakát. Zaujalo nás to, protože tady v obci je spousta maminek s dětmi a tak jsme si řekli, že by se to mohlo líbit a myslím si, že se to povedlo.

Pro Zájmový a vzdělávací spolek Klubíčko to byla první akce v rámci strolleringu, ale dělá Klubíčko ještě další akce?

My jsme jako spolek teďka novinka, ale vlastně i ve spolupráci s kavárnou mám již pár akcí za sebou. Ať je to týden kávy nebo letní kino, malování nebo různá tvoření s dětmi a také vypomáháme na Bike Maratonu, kde nás také můžete najít.

Budete pokračovat s pořádání závodu kočárků i příští rok?

Protože závody kočárků jsou nejen pohodové odpoledne, ale zároveň i pomáhají, tak bychom rádi zopakovali i příští rok. Letos například podpoří výtěžek ze startovného, strollboly a jiných vybraných pěnízků desetiletou slečnu Jůlinku, která je bohužel postižená a tyto penízky ji pomůžou k léčbě.