Ze začátku turnaj byla bitva o první místo v turnaji velmi napínavá a po čtvrtém kole byli měli první tři stejný bodový zisk. Jenže po obědové pauze se utrhl do trháku Ladislav Vaněk z Vrbna pod Pradědem, který získal pět výher v řadě a získal titul letošního turnaje. Celkově získal 8,5 bodů a jako jediný nepoznal porážku.  To boj o druhé místo byl zajímavý až do posledního kola. Po něm měli na kontě 6,5 bodů tři hráči a muselo tak rozhodnout pomocné bodové hodnocení. Nejvyšší koeficient měl Jiří Zapletal Uničova, který získal stříbro. O půl bodu v koeficientu měl méně Vladimír Dvořák z Rošády Prostějov a získal tak bronz. Nepopulární bramborovou medaili získal Ignác Pospíšil z Vinar, jenž měl nejnižší pomocné bodové hodnocení. 

Nejlepším zábřežským šachistou byl pátý Milan Růžička se šesti body a tak půl bod ho dělil od medailí.  Na 17. pozici skončil Luboš Reichl se 4,5 body a to díky třetímu pomocnému kritériu před osmnáctým domácím Tomášem Ptáčkem, jenž měl stejně bodů. Dvacátý skončil Karel Opravil také se čtyřmi a půl body. Martin Kubíček skončil na 25. místě se čtyřmi body. Stejně bodů měl i Václav Milfort (27.), Roman Reichl (28.) a také Matěj Vaněk (31.). O půl bodů méně měli  Roman Kubeš (32.) a Lukáš Bláha (33.)

V kategorii do patnácti let zvítězil Kamil Tobolík z ŠK Vinary se ziskem pěti bodů, druhé místo obsadil Vít Maitner z Tatranu Litovel se čtyřmi a půl body a třetí skončil Vojtěch Peluha z oddílu ŠK Vinary, který získal čtyři body.