Kvalifikaci úvodního závodu v Montafonu ovládla Eva Samková, ta se vydala na trať s číslem pět a dokázala zajet čas 0:43,08 a o sedmnáct setin vteřiny před britskou Charlotte Bankes. Třetí je v kvalifikaci klasifikována francouzska Chloe Trespeuch.

Další česká závodnice Vendula Hopjáková zajela první část kvalifikace s časem 0:43,79 a za svojí reprezentační kolegyní zaostala o 71 setin vteřiny, což pro ni znamenalo devátou pozici, ale ve druhém kole svůj čas nevylepšila a dostali se před ni čtyři závodnice a do hlavního závodu se tak kvalifikuje z 13.místa

Mužskou část kvalifikace vyhrál němec Paul Berg s časem 0:39,60. Druhý skončil španěl Lucas Eguibar, jenž zaostal za Bergem o půl vteriny. Za ním se umístil o tři setiny vteřiny australan Cameron Bolton. Čeští závodníci v hlavním závodu startovat nebudou. Matouš Koudelka skončil v kvalifikaci čtyřicátý a jeho reprezentační kolega Jan Kubičík na 55.místě.

ZÁVOD ZAPOČNE V PÁTEK 13.12. OD 13:00 PRVNÍM KOLEM HLAVNÍHO ZÁVODU ŽEN


Druhé kolo:

Závod započne prvním vyřazovacím kolem zítra od 13:00 jízdami žen.
Muži 12:30 Mužskou část vyhrál Paul Berg. Kubičík ani Koudelka do hlavního závodu nepostupují.
Ženy 12:30 Ženskou kvalifikaci vyhrála Samková. Hopjáková postupuje ze třináctého místa.
Muži 11:55 Matouš Koudelka si nevyjel lepší čas ve druhém kole a je momentálně v kvalifikaci na 40.místě. Jeho kolega Jan Kubičík je na 55.místě. 
Ženy 11:45 Vendula Hopjáková je na 13.místě. Nevylepšila si pozici z prvního kola a navíc se před ní dostávají závodnice, které si čas vylepšili. Například Sofia Belingheri se posunula z 29.místa na 9.místo.

 

.