SK SULKO ZÁBŘEH Logo zábřežškého fotbalu 2 : 2 logo Dolan FC Dolany

Penalty: 6:5

STATISTIKY:

Střely na branku: 7 : 4 Fauly: 13 : 5 Ofsajdy: 2 : 1
Střely mimo: 6 : 7 Rohy: 7 : 5 Držení míče(%): 50 : 50

Máme tu konec dnešního napínavého zápasu. Domácí si užívají poslední zápas sezóny, který pro ně skončil nakonec vítězně a děkovačku si nejvíce užívá brankář, který celou sezónu seděl na lavičce a to Tomáš Kulíšek.
Zápas dnes otevřeli gólově domácí po hlavičce Martina Lepky, jenže za šest minut vyrovnal Erik Smítal a těsně před koncem poločasu poslal hosty do vedení Hrabálek. Dolany vedly až do 87. minuty, kdy se šajtlí trefil František Čulík. Zápas došel až do závěrečných penalt, kde domácí byli stoprocentní a vítěznou branku vstřelil tvrdou střelou Jiří Maistryzsin a poté přestřelil branku hostující Martin Doubrava.
Domácí se tak loučí se sezónou vítězstvím na domácí půdě na penalty 3:2 a děkovačku si užili s diváky na plno.
90 ikona času Konec penalt.
S6 H Martin Doubrava posílá vysoko nad branku Kulíška, který dnes vychytal hosty z Dolan.
S6 D Jiří Maistryzsin se toho nebál a vypálil dělovku a posílá domácí znovu do vedení. Stav 6:5
S5 H Kvapil vyrovnává ale domácí brankář si sáhnul na míč..
S5 D Matěj Laštůvka dává po zemi branku a to i když Chlanda vystihl směr...
S4 H Liška vyrovnává, také do protipohybu...
S4 D František Čulík také dává gól a je to 4:3. Zatím jsou penalty stoprocentní.
S3 H Filip Jíša vyrovnává na 3:3...
S3 D Toman se nemýlí!!!
S3 D Třetí sérii zahájí dneska v útoku jindy v brance Lukáš Toman.
S2 H Kubeček poslal míč na pravou stranu.
S2 D Miroslav Žanda zkušeně dává gól.
S1 H Sérii ukončil David Pekař do protipohybu Chlandy.
S1 D První sérii začne brankář Kulíšek, který dává gól ikdyž od kopaček hostujícího brankáře.
90
Konec druhého poločasu. Následovat budou penalty.
88
Špatnou malou domu musel hasit brankář Kulišek. Kličkou se zbavil útočníka a poté ještě dokázal přesně přihrát na svého spoluhráče.
87 Domácí vyrovnávají skóre!!!
Lepka dostal balón do běhu na pravé straně, kde poslal přihrávku patičkou na Františka Čulíka, který obešel dva hráče a poté šajtlí poslal míč k levé tyči Chlandovi branky.
85 Okleštěk se rozběhl s míčem středem hřiště, kde zatahal za  záchranou brzdu David Pekař a ten uviděl žlutou kartu.
84 Okleštěk poslal lehký centr do vápna, kde si naskočil Lepka, ale tentokrát míč poslal vedle branky.
80 Žanda to znovu zkoušel střeleckým pokusem na branku, ale jeho střela šla těsně vedle branky Dolan.
79
Střídání hostí!!!
Ze hřiště odešel Lukáš Hrabálek a nahradil jej Michal Hradil.
78
Žanda ze dvaceti metrů pročechral rukavice Chlandy.
75 Teď hosté vstřelili branku konkrétně Kvapil, ale domácí kapitán reklamoval u hlavního ofsajd. Ten se poradil s asistentem a nakonec byl odpískán ofsajd. Pokračujeme za stavu 1:2.
 73 Ten nebyl nijak nebezpečný.
73 Rohový kop hostí...
69 Maistryzsin se ocitl v ofsajdové pasti.
66 Vzápětí druhý rohový kop rozehrál Oklešťek přízemním centrem, který se točil do branky, ale nakonec skončil vedle pravé tyče Chlandovi branky.
65 Rohový kop domácích byl velmi přetažen, ale Maistryzsin míč zachránil.
61 Michal Sitta poslal pass na Maistryzsina, ale ten nedokázal jeho nabídku zpracovat.
60
Střídání domácích!!!
Ze hřiště odešel Vojtěch Schwab a nahradil jej Petr Ratiborský.
Ze hřiště odešel Pavel Pírek a nahradil jej Dai Toyomane.
57
Vzápětí na druhé straně se musel vyznamenat Kulíšek, který lvím skokem střelecký pokus Smítala zneškodnil.
56 Hosté odvrátili míč na Žandu, jenže se snažil vypálit ze třiceti metrů, ale jeho ránu zblokoval Kvapil a balón se obkloukem vznesl na branku a Chlanda musel míč zneškodnit do rukavic.
55 Rohový kop domácích...
53
Ze hřiště odešel Filip Šincl a nahradil jej František Čulík.
51
Ten rozehrál na krátko Oklešťek s Tomanem, jenž centroval do vápna, ale tento pokus zblokoval obránce hostí a poté centr Oklešťka letěl vysoko nad branku.
50
Lukáš Toman teď poslal na párek Doubravu, když  zasekl míč a poté se snažil nacentrovat a domácí mají možnost rohu.
47 Hosté se zabydleli na polovině domácích, ale zatím si dokázali vybojovat jen faul.
46
Ze hřiště odešel Marek Sitta a nahradil jej netradičně Lukáš Toman, jenž zaujmul netradiční pozici v útoku.
46
ikona času Započal druhý poločas.
  Skončil nám první poločas ve kterém byly k vidění tři branky. Nejprve otevřel skóre utkání v 11. minutě domácí hlavičkou Martin Lepka. Radost domácích ale netrvala dlouho a o šest minut později vyrovnal Erik Smítal. Domácí poté otočili zápas ke konci poločasu, kdy dal gól Hrabálek. Jinak jsme viděli pár příležitostí domácích tou největší byla skvěle vymyšlená patička Oklešťka na Maistryzsina, jenž vypálil prudkou střelu na branku, ale Chlanda jeho střelecký pokus zneškodnil. I hosté jednu zvýrazných šancí. Kvapil chtěl využít výhodu pro hosty, ale jeho tvrdou střelu vyrazil na tyč Kulíšek a poté jej hráč domácích odkopl do bezpečí.
45
První poločas je u konce.
45
A hosté otáčejí vývoj utkání.
Domácí tým propadl na míči u prostřed hřiště a Pírek poslal pass na Hrabálka, který zakončil do sítě Zábřeha.
43
Kulišek vyrazil míč na druhý rohový kop a ani tento nebyl nebezpečný pro domácí tým.
43 Liška prošel do vápna a snažil se dostat na střed vápna, ale Žanda skvělým skluzem srazil míč na rohový kop.
38
Okleštěk centroval od rohového praporku do vápna ale Lepka míč poslal nad branku.
37 Teď to kapitán Okleštěk udělal skvěle. Prošel do vápna a s míčem se ocitl skoro u brankové čáry a tak patičkou načechral balón Maistryzsinovi, jenž poslal dělovou ránu k tyčce, ale hostující brankář Chlanda se zablýskl skvělým zákrokem, jenž znamenal rohový kop pro domácí.
36 Domácí tým založil útočnou akci, ale jejich počínání zastavil zvednutý praporek asistenta, jenž odmával ofsajd.
32 Hraje se nahoru a dolů, ale v posledních pěti minutách jsme viděli pouze hlavičku Marka Sitty, která letěla vedle branky.
27 Teď domácí brankář vytáhl skvělý zákrok. Domácí hráč zfauloval Lišku, ale rozhodčí udělil hostům výhodu, kterou chtěl využít Kvapil tvrdou střelou na vzdálenější tyč, ale Kulíšek míč vytáhl na tyč a Lepka jej odkopl.
26 Rohový kop měli také hosté, ale Michal Sitta centrovaný míč odhlavičkoval do bezpečné vzdálenosti od branky.
23 Jenže ten nebyl pro hráče z Dolan nijak nebezpečný.
22
Marek Sitta se prokličkoval k hranici vápna, ale jeho střela byla zblokována na rohový kop.
19
Michal Sitta se dostal ke kulatému nesmyslu a nabral neskutečnou rychlost a s míčem proběhl až do vápna hostí, kde se pokusil vystřelit, ale střela mu nesedla.
17 Hosté nakonec přeci jen vyrovnávají!!!
Domácí obrana chybuje a toho využívají hosté. Erik Smítal prošel přes dva hráče a ocitl se v tváří v tvář proti Kulíškovi kterého dokázal prostřelit.
12 Hosté po rozehrávce se okamžitě hnali do útoku, ale jejich snažení bylo zastaveno faulem domácích. Jejich následný přímý volný kop vyřešila domácí obrana odkopem do bezpečí.
11 Domácí se ujímají vedení!!!
Rohový kop zahrál od rohového praporku centrovaným míčem Lukáš Okleštěk a na jeho centr si naskočil Martin Lepka, který uklidil hlavičkou balón pod břevno hostující branky.
10 První vážnou šanci si vytvořili domácí hráči. Jejich střelu musel vytáhnout Chlanda na rohový kop.
6 Hraje se zatím bez nějakého většího pohybu a obě mužstva si míč jen střídají na svých kopačkách.
4 Domácí obrana chybuje a tak Kulíšek má již plno setkání s míčem.
1 ikona času Začalo utkání
-1 Hlavní sudí Radek Motal přivedl oba týmy na hrací plochu. Domácí tým bude hrát klasicky v modrých dresech a hosté budou hrát v bílých.
-9 Dnešní utkání bude pískat Radek Motal a asistovat na čarách mu budou Lubomír Habermann a Lukáš Foral
-10

Domácí tým udělal dvě změny v základní sestavě oproti normální sestavě. V brance nastoupí dvojka Tomáš Kulíšek a brankářská jednička je na lavičce náhradníků s číslem sedm takže se dá předpokládat, že dnes nastoupí do pole. Takže by se zopakovala situace z minulého roku z posledního kola. A Zábřeh ještě přichystal jednu změnu. Do útoku nastoupil Maistryzsin a stabilní hráč Sládek není ani na lavičce.

-10

Celky Zábřeha a Dolan již odešly se připravit do kabin na zápas.

-20

Obě mužstva se již rozcvičují na hrací ploše

00

ZÁKLADNÍ SESTAVY:
Zábřeh: Kulíšek - Lepka, Schwab, Žanda, Okleštěk (C), Sitta Mi., Maistryzsin, Laštůvka, Šincl, Marada, Sitta Ma.,
Dolany:
Chlanda - Kubeček, Jíša (C), Kvapil, Pírek, Liška, Hrabálek, Pekař, Smítal, Grézl, Doubrava
Rozhodčí: Motal - Habermann, Foral

Domácí tým v minulém kole zajížděl na půdu Dubicka na derby, kde dokázal vysokým debaklem 6:0 porazit domácí. Díky této vysoké výhře se posunuli hráči domácích k setrvání v Krajském přeboru i letos
To i dnešnímu soupeři z Kralice se minulé kolo vydařilo a vyhrál na své půdě 2:1 nad Černovírem po penaltách. Dolany se drží na dvanáctém místě.
V dnešním utkání přívítá Zábřeh vedoucí tým z Kralic na Hané.

SESTAVY:
Zábřeh: Kulíšek - Lepka, Schwab(60. Ratiborský), Žanda, Okleštěk (C), Sitta Mi., Maistryzsin, Laštůvka, Šincl(53. Čulík), Marada, Sitta Ma.(46.Toman),