SK SULKO ZÁBŘEH Logo zábřežškého fotbalu 1 : 0 logo HFK Olomouc 1.HFK Olomouc B

STATISTIKY:

Střely na branku: 1 : 3 Fauly: 13 : 13 Ofsajdy: 2 : 0
Střely mimo: 6 : 0 Rohy: 7 : 6 Držení míče(%): 45 : 55

Já se s vámí loučím, příští domácí utkání odehraje Zábřeh v neděli 19. srpna od 16:30 proti Želatovicím.

Držení míče(%): 45:55

Je tu konec utkání. Domácí poráží loňského vicemistra z Holic gólem ze čtvrté minuty. Viděli jsme pěkný fotbal nahoru a dolů. Hosté se snažili tlakem vyrovnat, ale to jim skvělými zákroky zlikvidoval. Domácí hráči ukázali velkou bojovnost, která je přivedla ke třem bodům.

90

ikona píšťalky Konec utkání

90

Lepka zblokoval střelu Němce!!!

90

Střídání domácích!!!
Ze hřiště je stažen Libor Rattay a přišel Jakub Dohnálek.

89

Teď domácí vybojovali nádhernou akci. Jedelský dostal míč doběhu a přesprintoval Němce. Do vápna mu sbíhal Appl, ale nakonec Jedelský poslal pass na Švédu, který mu naběhl z druhé vlny, ale hosté jej dokázali čistě odstavit.

86

Hosté měli nabídku přímého kopu z pravé strany. Centrovaný míč si ale našel domácí Lepka a poslal míč do bezpečí.

84

Vzápětí další rohový kop...

82

Zábřeh má možnost rohového kopu...

80

Appl se hned dostal ke střele, ale ta letěla vedle branky Holic.

80

Ze hřiště je stažen Petr Kret a nahrazuje jej Kryštof Appl.

73

Kvůli zranění je střídán Radek Žák a nahradil jej Vojtěch Schwab.

71

Zápas musel být přerušen na hřišti se ocitl Radek Žák, který nejspíše špatně došlápl a tak to vypadá na střídání. Zároveň rozhodčí nařídil občerstvovací pauzu.

69

Druhé střídání domácích!!
Hřiště opouští dnes skvěle hrající Jan Janák a místo něj nastoupil Martin Jedelský

69

Z dálky prověřil Tomanovu pozornost holický Ďurina.

66

Střídání hostí!!
Ze hřiště odešel Radek Vinter a nahradil jej Viktor Holešinský.

62

Domácí poprvé střídají!!
Ze hřiště odešel dnes dobře hrající František Čulík a na hřiště nastoupil Adam Švéda.

57

Kvapil se dostal ve vápně domácích k tvrdé střele z pěti metrů, ale domácí tým záchránil skvělým zákrokem Toman.

57

Po úvodním tlaku domácích, převzali aktivitu na míči hosté.

52

Ďurina se proháčkoval před Tomana, jenže si pokopl více mičudu a na to zareagoval domácí strážce branky a míč si pokryl.

46

Domácí začali druhou polovinu stejně jak tu první. Sitta zapracoval ve vápně a posílal přihrávku na střed, ale balón se odrazil od Kročila k zábřežskému Čulíkovi, ale jeho střela šla těsně vedle branky hostí.

Držení míče(%): 50:50

Skončil nám první poločas prvního zápasu Krajského přeboru mezi Zábřehem a Holicemi. V něm jsme viděli hned v úvodu branku. Konkrétně ve čtvrté minutě rozehrál volný přímý kop Oklešťek a centrem našel nabíhajícího Lepku a ten poslal balón do branky hostí. Domácí byli do dvacáté minuty hodně aktivní, ale pak začali tlačit hosté a hra se vyrovnala a ke konci poločasu jsme viděli několik šancí na každé straně.

45

ikona píšťalky

Konec poločasu.

45

Sitta se dostal k odraženému balónu, ale jeho střela znovu letěla nad branku hostí.

45

Janák teď si pohrával s obráncem hostí a Zábřehu vytěžil roh. A vzápětí budou kopat druhý.

44

Hosté budou zahrávat rohový kop po střele Rady.

40

Rattay vybojoval kopačák u svého vápna a Čulík se tak mohl vydal do útoku, ale hosté jej u půlicí čáry odzbrojili.

39

Foukal vyslal tvrdou střelu na brank. S ní si Toman poradil a míč uklidil do svých rukavic.

38

Kvapil poslal přihrávku ke středu Ďurinovi, jenž vyslal střelu, ale domácí kapitán ji zblokoval

36

Hosté zahrávali rohový kop, ale rozehrávka od praporku doputovala pouze k Rattayovi.

33

Žanda dostal míč na pravou stranu, kde se prodral do vápna a v souboji s Foukalem nakonec dokázal přihrát na Michala Sittu, bohužel Sittova střela šla těsně nad branku Kubicy.

30

Janák se snažil projít vápnem a dostat se ke střele, ale hostující obrana jej skvěle odzbrojila od kulatého nesmyslu.

26

Domácí zahrávali rohový kop, ale bohužel nic nebezpečného nedokázali vymyslet. Poté se hosté vydali na útočnou akci, ale domácí Žanda fauloval. Hosté teď začínají Zábřeh na míči přehrávat.

25

Centrovaný míč od rohového praporku poslal hostující Kvapil pouze na Oklešťka, ten tento míč odvrátil znovu na Kvapila a jeho následný centr domácí brankář vyboxoval mimo pokutové území.

24

A už se zase hraje. Ihned po rozehrávce, ale faulovali domácí hráči.

23

Rozhodčí po faulu na domácího hráče nařídil občerstvovací pauzu.

16

Teď se hraje nahoru a dolů, ale ani na jedné straně se nic nebezpečného neudálo

12

Domácí zahrávali také rohový kop, ale Oklešťkův centr našel pouze hlavu hostujícího Rady.

11

Ten byl zahrán na krátko a následný centr do vápna zneškodnili domácí.

10

Hosté budou kopat rohový kop...

9

Žanda signalizoval Rattayovi, že je volný. Ten mu poslal centrovaný míč, ale pomezní rozhodčí odmával ofajd. Velká škoda pro domácí.

5

Domácí hrají hodně aktivně a hned v první pětiminutovce jsme mohli vidět několik útočných akcí. Tou nejnebezpečnější po brance byla šance Janáka, ale Kubica ho vychytal.

4 ikona gólu

Zábřeh otevírá skóre!!!
Domácí jdou do vedení hodně brzo. Hostují hráč udělal faul a domácí tak dostali možnost přímého volného kopu. Toho se ujmul kapitán domácích Lukáš Okleštěk, který poslal merunu do vápna, kde si skvěle naběhl MARTIN LEPKA, jenž hlavičkou uklidil míč do branky Kubicy.

1

O rozehrávku se postarali hosté. Domácí hrají dnes tradičně v modrých dresech a hosté v bílých.

0 začátek/konec utkání

Utkání právě začalo.

-10

A odčiní tým trenéra Rolinka hrůzně vypadající přípravu?

-10

Nad Zábřehem začíná svítit slunce. Přitáhne diváky na zápas?

-20

Dnešní utkání bude pískat hlavní arbitr Roman Kylar a na čarách mu budou asistovat Lubomír Habermann a Lukáš Foral

-30

Obě mužstva se již rozcvičují na hrací ploše. Dnešní počasí není tak extrémní, jak v Zábřehu panovalo poslední dny. Dokonce dnes nad Zábřehem zapršelo, ale opravdu jen lehce.

Vzájemné utkání:
V loňské sezóně dnešní dva soupeři dokázali na své půdě zvítězit. Nejprve Zábřeh hostil Olomouc v pátém kole a vyhrál 2:1. Na jaře zase Olomouc porazila Zábřeh v poměru 5:0.

Vzájemná bilance v kraji SK Sulko Zábřeh - 1. HFK Olomouc "B":
Za poslední tři sezóny, co působí Zábřeh v této soutěži, se utkali tito soupeři spolu šestkrát. Zábřeh na domácí půdě třikrát dokázal zvítězit shodně 2:1. Dvakrát na své půdě vyhrála Olomouc a to 4:1 a 5:0. Jednou skončil zápas remízou 1:1. Skóre teda jasně zní lépe pro Olomouc v poměru 13:8, ale na vítězství vede Zábřeh o jedno.

1. HFK Olomouc "B"
To hosté z Holic zažívali hodně dobrou sezónu a po celou dobu bojovali o přední příčky, což také dokazuje konečné druhé místo s 51 body. Rezerva Holic mohla postoupit i do divize protože vítěz Krajského přeboru Lutín odmítnul startovat ve vyší soutěži. Jenže A-tým 1. HFK Olomouc sestoupil z MSFL do divize a tak Béčko muselo zůstat v kraji.

SK Sulko Zábřeh
Domácí tým musel bojovat o udržení příslušnosti v kraji až do předposledního kola. Hodně tomu pomohlo posledních pět kol, kdy Zábřeh dokázal třikrát vyhrát v základní hrací době a dvakrát na penalty. Nakonec to dokázal a skončil na 9. místě se 36 body. Zábřeh nedominoval ani v přípravě, když všechny zápasy prohrál.

SESTAVY:
Zábřeh: Toman - Laštůvka, Lepka, Čulík(46. Švéda), Žanda, Okleštěk (C), Sitta Mi., Kret(80. Appl), Žák(73. Schwab), Janák(69. Jedelský), Rattay
Dolany
: Kubica - Foukal (C), Henkl, Kročil, Rada, Kvapil(77. Derco), Němec, Stoklasa, Vinter(66. Holešinský), Bořil, Ďurina
Rozhodčí:
Kylar - Habermann, Foral

Dobrý den. Vítám Vás u dnešního online přenosu z Městského stadionu v Zábřehu. Domácí celek SK Sulko Zábřeh přivítá, v úvodním kole Krajského přeboru sezóny 2018/2019, 1. HFK Olomouc B.
Zápas začína v 17:00.