Svojí kariéru započal nejprve na travním lyžování přes které se dostal k tomu alpskému. Nejprve ho trénoval jeho otec Ivan Bank po kterém jej převezmul jeho bratr Tomáš. Dříve byly jeho silnou stránkou slalomy, jenže později se začal prosazovat i do sjezdových disciplín alpského lyžování.
Svoji profesionální kariéru započal v roce 1996 v závodech FIS race a takto pokračoval i v následujích dvou letech, kdy ještě přidal národní šampionáty Maďarska, Rakouska, Holandska, Slovenska, Polska a také domácí český šampionát. A v roce 1998 se ještě zapojil do juniorského mistrovství Světa ve Francii.
Do mužského mistrovství Světa se zapojil ve svých 20 letech v roce 2001, kdy bohužel nedokončil obří slalom ve švýcarském Adelbodenu. Ve stejném roce a hned ve svém úvodním „svěťáku“ dokázal v kombinaci vyjet skvělé šesté místo. O rok později se Ondřej Bank dokázal prosadit na Zimní olympíjské hry do amerického Salt Lake City, kde dojel pouze sjezd na 39. místě.
Tento lyžař má na svém kontě několik titulů mistra České republiky, ale na další větší úspěch na světové scéně musel čekat do roku 2006, kdy se dokázal znovu dostan na olympiádu, kterou tentokrát hostil italský Turín, kde dokázal v kombinaci obsadit šesté místo a ve stejném roce vyjel stejnou pozici také v superkombinaci v závodě Světového poháru v Beaver Creeku. O rok později se na tomto místě radoval ze svého maxima, když dokázal získat ve „svěťáku“ třetí místo v superkombinaci.
Superkombinace jakoby se stala jeho předností a na následující olympiádě v roce 2010 v ní skončil sedmý a o rok později na mistrovství Světa v německém Garmisch-Partenkirchenu dokázal vyjet páté místo.
V roce 2011 si vysloužil cenu Krále bílé stopy, pro nejlepšího českého lyžaře roku
Páté místo vyjel také na olympiádě v Soči, ale tentokrát v obřím slalomu a v superkombinaci byl o dvě příčky horší.
V roce 2015 tedy rok po ruské olympiádě se dočkal dalšího úspěchu ve Světovém poháru. Ve slavném Kitzbühelu se dokázal ve svých 34 letech dostat znovu na bronzovou příčku v superkombinaci.
Poslední svůj úspěch mohl slavit v téže roce na světovém mistrovství v americkém Beaver Creeku, kde si sjel sedmé místo.
Bohužel nemohl ukázat naplno co v něm je, protože jeho kariéru lyžaře doprovázela častá zranění: především otevřená zlomenina holenní a lýtkové kosti, kterou utrpěl při tréninku na sjezd v Kitzbühelu v roce 2008 a která si vyžádala rok a půl trvající rekonvalescenci. Na mistrovství světa v roce 2015 spadl při posledním skoku ve sjezdu do kombinace a utrpěl bohužel otřes mozku a zlomeninu nártní kůstky, která pro něj také znamenala pauzu a když se poté přidaly potíže s kolenem, rozhodl se v roce 2016 ukončit profesionální karieru.
Od roku 2017 se přidal k týmu světové šampiónky a dvojnásobné olympijské vítězky Ester Ledecké, která dokázala získat na jedné olympiádě dva zlata z různých disciplín(Super-G a paralelní obří slalom) a u Ledecké působí jako poradce na alpské lyžování.
Ondřej Bank také má vlastní oblečení jménem Vagus. (pel)