V K1 mužů se nejlépe vypořádal se sobotní tratí Samuel Rouča ze Šumperku, před Tomášem Rouskem o skoro pět vteřin a o skoro další tři vteřiny před domácím Vítězslavem Pátkem. U žen je na prvním místě po sobotních dvou jízdách šumperská kajakářka Anna Daňková o čtyři vteřiny před opavskou Klárou Mrázkovou a Annou Fabiánovou z Tzunami. 

V mužské kanoi C1 je na prvním místě taktéž člen šumperského oddílu a to Michal Urban před olomouckým Lukášem Kratochvílem a domácím Jiřím Klemšem. U žen se na první místo dostala Klára Mrázková díky skvělé druhé jízdě. Druhé i třetí místo patří olomouckým závodnicím Marii Vrbové a Janě Střílkové.

V double kánoích se v sobotu nejlépe vedlo posádce z Desné Kateřině Rutatorové s Veronikou Jurajdovou. Tato posádka zajela úvodní jízdu se skvělým časem a  i když obdržela čtyři trestné vteřiny, tak dokázali získat v cíli náskok skoro sedmi vteřin nad olomouckou dvojicí Valentýna Kočířová - Magdaléna Malá. Třetí místo si v sobotu vyjala druhá posádka z Desné Eva Pavelková se Simonou Jurajdovou. 

V kategorii K1 předžáci si dokázal vyjet druhou jízdou prozatím první místo Matěj Štýbnar z Olomouce před Františkem Fabiánem z Tzunami a Davidem Rouskem z Opavy.  
U C1 předžáků vede také Matěj Štýbnar před Františkem Fabiánem a Terezou Marouskovou z Olomouce. 


Zábřežské slalomy pokračují v neděli od 9:30 a na programu jsou další dvě jízdy. 

Zde se můžete podívat na fotogalerii: https://www.zonerama.com/Vimeto/Album/5262827