Mirai na Flám FestuVstup se otevřel deset minut před třetí hodinou a vše naznačovalo tomu, že pořadatelé nebudou stíhat nával lidí, kteří natěšeně čekali až budou moci vejít do areálu a čekat na první kapelu. Tou byla první hvězdná skupina Mirai. Lidé se začali zhromažďovat před pódiem a ve čtyři hodiny to vše vypuklo. Mirai Navrátil začal koncert sólo písní Když nemůžeš, přidej. Poté se k němu přidal zbytek jeho grupy a show mohla začít. Tito sympatičtí kluci rozproudili krev v lidech a celý areál se roztančil a rozezpíval. Mirai se několikrát přesvědčil, že návštěvníci Flám Festu umí jejich texty. Kapela Mirai v Zábřehu předvedla show a dokonce sám zpěvák se nechal s jednou fanynkou položit na ruce lidí v publiku. K poslechu a tanci zahráli písně jako Chci tančit, Cesta z města, Anděl, 365 ale poslední píseň byla Když nemůžeš, tak přidej. Nejznámější jejich píseň zpíval celý bazén. „Jste super, rádi se k Vám vrátíme do Zábřeha,“ rozloučil se se Zábřehem Navrátil, jenž byl se svojí kapelou unešen atmosférou.

Po půlhodinové pauze se na pódiu představili Burani z New Jersey, kteří také dokázali zábřežské publikum rozparádit a pobavit díky jejich textům, které poukazovali na dnešní politickou situaci, funkci policie a další témata. Burani zahráli píseň Nejsou nebudou, Jamajka, Bambaros nebo Francouzská.

Mezi Burany z New Jersey a další kapelou byla čtyřicetiminutová pauza, která lidem nevadila, protože se stačili občerstvit pobavit a pošetřit síly na další kapely. Po Buranech nastoupily na stage Legendy se vrací. Zahráli například Raketou na Mars, Black and White od Michaela Jacksona a mnoho dalšího. Legendy uspokojili snad každého návštěvníka a čím se blížila tma a pozdější hodina tak tím víc se začalo tančit.

Moderátorka Martina ProcházkováPůl hodina mezi osmou a půl devátou zněla na bazéně diskotéka Rádia Haná. Moderátorka večera Martina Procházková, která je moderátorkou v Rádiu Haná, udržela ve varu lidi i během diskotéky.

V devět hodin se na pódiu představila další hvězdná kapela The Tap Tap. Lidé šílely i z této kapely, ve které jsou děti z Jedličkova ústavu. Jejich černý humor rozesmál celý bazén a písně je dostali ještě do většího varu. V Zábřehu jsme mohli slyšet písně Vrba, Sundej brejle, Skafandr, Simulanti. nejznámější skladbu Řiditel autobusu, jejiž refrén zpíval celý areál a mnoho dalších písní.

Po Tap Tap byla znovu na řadě diskotéka Rádia Haná. Moderátorka Procházková předtancovávala Makarenu i ptačí tanec. Pustila Sofii od Alvara Solera nebo Despacito a další hitovky nové doby.

Po druhé diskotéce došlo na třešničku sobotního večera a to na Xindla X. Ten znovu nezklamal a svojí show taktéž roztančil a rozezpíval publikum. Zazpíval Dysgrafika, Láska v housce, Mýval, Štědrý večer nastal, Na vodě a další písně a nové písně z připravovaného alba Sexy Exity jako například Byznys. Xindl X završil třetí ročník Flám Festu, který se pořadatelům díky poskládání takového programu velmi vydařil.  Dokáží pořadatelé příští rok překonat letošní festival?

Fotogalerii ke článku postupně doplníme!!!

Fotogalerie Flám Festu také na fotogalerii VIMETO INFO na Zoneramě:
https://www.zonerama.com/Vimeto/Album/4615727