OK

Turnaj hráli všichni zúčastnění dohromady, ale pořádající klub si připravil pro letošní memoriál novinky, jak v kategoriích, tak i v případném play-off. Vyhlášeny byli kategorie: ŽÁCI (do 14 let), OPEN (15 a více) a 40+ zde mohli startovat hráči, kteří dovršili 40 a více let.  Novinkou v play-off bylo prodloužení, které nekončilo po zlatém gólu, ale dohrávala se celá třetina prodloužení na šest minut a poté následovali nájezdy. Jedinou bylo nové pravidlo o prodloužení ve finále. Ve finále by se hrálo dokud by nebylo rozhodnuto tzn. pokud by na konci prodloužení byla remíza, pokračovalo by se dalším dokud by na konci daného prodloužení nebylo rozhodnuto.

Celý Memoriál Lukáše Kvapila započal minutou ticha a Martin Pelikán zavzpomínal právě na Lukáše. „Jeho velký přínos byl hlavně v pomoci s naší mládeží, kde s námi zajížděl až na konec republiky, aby byl u toho, když naši mladí hájili barvy našeho klubu,“ uvedl Martin Pelikán. Po tomto zahájení se již přešlo na hraní. Základní část se odehrála na pět kol švýcarským systémem. Celá základní část  byla velmi dramatická a až poslední kolo rozhodlo o postupujících. Po těchto pěti kolech se rozdělila tabulka na dvě části. Do play-off postupila šestice nejlepších. První dva šli přímo do semifinále a další čtyři si to rozdali o další postupová místa.

ČTVRTFINÁLE:

První místo po základní části patřilo Jiřímu Dohnalovi a druhé Radimu Ondrovi. Ti si tedy museli na své soupeře počkat a ve čtvrtfinále došlo na zábřežské rodinné derby, kde se proti sobě utkali Martin Pelikán s Davidem Pelikánem, který měl jistotu medaile v kategorii OPEN.  Martin Pelikán oplatil svému synovi Davidovi porážku ze základní části. Ve druhém čtvrtfinále porazil zábřežský Jaroslav Sitta 6:2 Adama Kuráně.

V tak zvaném play-down postoupil ze sedmého místa do semifinále druhé poloviny tabulky Jan Poštulka a z osmého místa Jan Černý. Čtvrtfinále play-down porazil Martin Poštulka nováčka sezóny Jana Malíka 3:1.  Ve druhém čtvrtfinále vyhrála Adéla Poštulková na nájezdy nad Martinem Dohnalem.
Poražení z obou polovin měli poté jedno kolo volno a do zápasů o umístění museli počkat, protože na řadu přišlo semifinále obou polovin.

SEMIFINÁLE:

Semifinále Play-off nevyšlo ani jednomu ze zábřežských aktérů. V prvním zápase prohrál Jaroslav Sitta s Jiřím Dohnalem 1:4 a ve druhém zápase nestačil Martin Pelikán na Radima Ondru.  Ondra s Dohnalem tak postoupili do finále celého Memoriálu Lukáše Kvapila, ale také do finále OPEN kategorie. Na zábřežské stolní hokejisty tak čekal souboj o třetí místo Memoriálu, ale zároveň se mohli těšit na finále kategorie 40+.

V play-down došlo na další rodinné derby, ale tentokrát na střelické. V něm se proti sobě utkali Jan Poštulka s Adélou Poštulkovou a Jan dokázal těsně zvítězit 1:0. Ve druhém zápase došlo na souboj o třetí místo v kategorii 40+ mezi Janem Černým a Martinem Poštulkou. Základní hrací doba nerozhodla o vítězi a když ani prodloužení nerozuzlilo tento zápas, museli na řadu přijít nájezdy. Velice vyrovnané nájezdy nakonec vyhrál Martin Poštulka a mohl se radovat ze třetího místa v kategorii 40+ a z postupu do zápasu o sedmé místo.

O umístění:

Všechny zápasy o umístění se odehráli v jedno kolo. Ve finále turnaje a kategorie OPEN soupeřil Radim Ondra s Jiřím Dohnalem. První zmiňovaný dokázal svého soka porazit 6:4 a mohl se radovat z celkového vítězství i z vítězství v kategorii. Druhý tedy skončil Jiří Dohnal.  O třetí místo a zároveň o prvenství v kategorii 40+ bojovali Martin Pelikán s Jaroslavem Sittou. Zápas skončil nejtěsnějším vítězství Martina Pelikána, když porazil Jaroslava Sittu 2:1.

V zápase o páté místo se strhla přestřelka mezi Davidem Pelikánem a Adamem Kuráňem.  Základní hrací doba skončila 5:5 a na řadu přišlo prodloužení. V něm David Pelikán dokázal vyhrát 2:1 a celkově zápas skončil 7:6.

Zápas o sedmé místo nabídl další střelické derby v němž dominoval Jan Poštulka, který vyhrál 3:0 nad svým otcem Martinem. Zápas o deváté místo nabídl velice vyrovnaný souboj Adély Poštulkové s Janem Černým a nakonec dokázal o gól vyhrát Černý. O dvanácté místo se potkali Jan Malík s Martinem Dohnalem. Druhý zmiňovaný dokázal dát jedinou branku zápasu a mohl se radovat z vítězství.