Laštovica začal turnaj výborně a s jeho silnou formou dokázal vyhrát šest ze sedmi zápasů. Poslední zápas prohrál s druhým hráčem turnaje.
Tím se stal po přímém souboji o stříbro v posledním kole Jiří Dohnal z Valašského Meziříčí, když porazil zábřežského Martina Pelikána, který získal bronzovou medaili. Martin Pelikán nezačal úplně nejlépe střelický turnaj, když měl po třech kolech 1,5 bodů a to po remíze s Jaroslavem Laštovicou, výhře nad Dominikem Hejným a prohrou s pozdějším vítězem Laštovicou. Poté se již ale dostal na vítěznou vlnu, když porazil Petra Švédu, poté porazil dva týmové kolegy Jana Malíka a Davida Pelikána. Bohužel v posledním kole prohrál právě se stříbrným mužem turnaje. S nepopulární čtvrtou příčkou se musel popasovat domácí Radim Ondra, jemuž utekl bronz o půl bodu v pomocném koeficientu. Radim se dokázal, po dvou prohrách se zábřežským Davidem Pelikánem a Dominikem Hejným, vyšvihnout až na bramborovou medaili.

Pátým hráčem turnaje byl David Pelikán, ten vstoupil do turnaje výborně, dokázal vyhrát první tři zápasy a vypadalo to na útok na medaili. Jenže poté přišla první prohrá s Laštovicou, poté remíza 4:4 s Dohnalem a následovala prohra s Martinem Pelikánem. Před posledním kolem měl ještě šanci na medaili ale zápas s Kuráňem skončil remízou a David se tak musel spokojit s pátou příčkou.

Za Davidem se umístil další zábřežan Dominik Hejný. Ten dokázal první kolo vyhrát, poté ale prohrál s bronzovým Martinem Pelikánem, pak sice dokázal dvakrát vyhrát nad Martinem Dohnalem a Radimem Ondrou, jenže poté prohrál s Karlem Laštovicou a Jiřím Dohnalem. V posledním kole si, ale dokázal spravit chuť výhrou nad domácím Janem Poštulkou.

Velkým překvapením „pelikánů“ byl nováček v Grand Prix Jan Malík, který dokázal v první svém soutěžním turnaji získat tři body a skončil na 9. místě. Posledním zábřežanem, jenž se zúčastnil turnaje byl Jan Černý, jenže tomu se vůbec nedařilo a skončil čtrnáctý, když dokázal porazit Petra Švédu a Lenku Švédovou nováčky v seriálu Grand Prix.

V Žákovském poháru vyhrál Adam Kuráň o půl bodu před Adélou Poštulkovou.