OK

Úvodní zápas turnaje sehrál tým Žerotína a Sparty Zábřeh. Domácí tým uhrál v prvním poločase remízu 2:2, ale poté mu nevyšla koncovka třetí minuty druhé poloviny, kdy obdržel dva góly a prohrál 2:4. I druhý zápas Žerotín vyhrál tentokrát nad obhájcem titulu z minulého roku z Mohelnice v poměru 7:4. Ve třetím zápase se střetly týmy Zábřeha a Mohelnice a souboj to byl náramný. Zábřeh, kdyby vyhrál tak by se dostal do bojů o zlato, jenže po skvělém prvním poločasu, jenž zvládl vyhrát o dvě branky, prišel marný druhý poločas a nakonec Mohelnice vyhrála 6:4.

Po třetím zápase nastala obědová pauza a po ní se znovu na hrací ploše utkali hráči Zábřeha a Žerotína. Domácí znovu ovládli první polovinu o dvě branky, ale znovu jejich naději překazil druhý poločas v němž výborně hráli hosté ze Žerotína a dokázali vývoj utkání otočit na 4:8.

Předposlední zápas nabídl gólovou přehlídku v zápase mezi Zábřehem a Mohelnicí. První část nabídla přestřelku mezi oběma celky. Skóre otevřel v čase 1:30 David Pelikán, ale radost zábřežských trvala pouhých 15 vteřin, protože Jan Malík dokázal rychle odpovědět a navíc během 28 vteřin dokázal zkompletovat hattrick. Jenže za stavu 3:1 pro Mohelnici se dokázali zábřežstí hráči vyhecovat a v čase 3:14 snižoval Petr Konvičný a o třináct vteřin později bylo vyrovnáno. Jan Malík, ale dlouho vyrovnaný stav nedovolil a rychle dvakrát vymetl svatyni Zábřeha. Petr Konvičný snižoval gólem na 4:5 a o deset vteřin později vyrovnával svojí střelou ze své poloviny David Pelikán. Do konce poločasu si mohelničtí vzali díky brance Zbyňka Sejáka vedení zpět. Do druhé poloviny vstoupila Mohelnice ve velkém stylu a to především Jan Malík, jenž přidal v úvodních dvou minutách tři branky a poté se již Zábřeh nedokázala vzpamatovat a druhou část ovládla Mohelnice 8:1 a celkově 14:6. Navíc Jan Malík vstřelil jedenáct branek ze čtrnácti a nakročil k obhajobě nejlepšího střelce.

Po tomto utkání bylo jasné, že když Mohelnice porazí Žerotín minimálně o tři branky, tak obhájí titul vítěze Hocty Open. Žerotínu stačil z tohoto utkání i remízový stav. Jenže začátek patřil Rytířům. Hned v první minutě skóroval Michal Žilka, o dvě minuty později zvyšoval Zbyněk Seják. Na začátku čtvrté minuty zvyšoval úvodní střelce Michal Žilka a za půl minuty bylo skóre 4:0 po brance Zbyňka Sejáka. Žerotín jestě do konce poločasu snížil gólem Ondřeje Vaňáka.

Žerotínští vstoupili sebevědomě do druhé poloviny, ale jejich vyburcování překazil Jakub Zavadil brzkým rozvlněním branky. Nakonec zápas Mohelnice ovládla v poměru 9:3.

Mohelnice tak obhájila titul z minulého roku. Nejlepším střelcem se stal Jan Malík z týmu Rytíři Mohelnice, jenž obhájil taktéž nejlepšího střelce z loňského Hocty Open. Taktéž nejlepší brankáře turnaje byl z mohelnického celku, konkrétně Jakub Zavadil.