Stánky Mikroregionu ZábřežskoCelý jarmark započal v devět hodin, když začalo hrát duo Vašek a Pepa. Ti již hráli, když se kolem stánků procházelo již několik návštěvníků. Jak již bylo avizováno zároveň probíhal Den Mikroregionu před kulturním domem, kde měli obce stánky ve kterých se propagovali. Ve dvou stáncích působil také Zábřeh, kde představovali nový Zábřežský mobilní rozhlas a když lidé přišli s chytrým telefonem, pracovníci města se postarali o to aby jim byla nainstalována aplikace s tímto rozhlasem a lidé mohli již sledovat dění ve městě. Tato aplikace umožňuje občanům upozornit na nějaké nekalosti. Například na černou skládku tím, že vyfotí danou věc a pošloou to na město přes tuto aplikaci. Dále u těchto stánku byl vytvořen areálek se zvířatami, kde se mohli lidé na ně podívat a dobrovolně přispět.

Letošnímu prvnímu máji přálo počasí, které bylo slunečné. Velkým překvapením přispěl Ekoservis Zábřeh, který si přichystal pro návštěvníky kyblík s kompostem nebo bez něj, který mohou lidé použít na bio odpad. Skvělou věc kvitovala většina obyvatel. Co se povedlo pořadatelům byl zelený koberec pod pódiem, který byl přichystán pro účastníky z řad mažoretkového sportu( Mažoretky Zábřeh, Mažoretky Severovýchod Zábřeh) nebo tanečních souborů. Na jarmarku vystoupil také pěvecký sbor Dubínek z Dubicka, Pěvecko taneční soubro Rohelské radučky. Svoji prezentaci šikovných žáků měli školky: Strejcova Zábřeh, Ráječek, který si připravil divadelní představení o potopě lidstva a o tom jak Noem zachránil zvířátka, když postavil archu. Na zeleném koberci ukázali své umění mažoretky Severovýchod Zábřeh, které ukázali s čím dokázali z kvalifikace postoupit do finále.Jedna z vystupujících mažoretek

Velmi úspěšné vystoupení měli Mažoretky Zábřeh, které sklidili velké ovace a také předvedli úspěšné vystoupení z kvalifikace. Moderátor dne si přichystal překvapení pro všechny, když vyvolal na pódium dvě členky tohoto spolku a zároveň trenérky Báru Hoškovou a Marcelu Baníkovou. Obě se zúčastnili Miss Olomouckého kraje. První zmiňovaná se této soutěže krásy zúčastnila v roce 2017 a byla velmi úspěšná. Dokázala posbírat titul 1. vicemíss, titul Miss Face a Miss Haná a navíc se probojovala do finále Dívka roku 2018. Druhá zmiňovaná získala v letošním roce titul Miss Face.

Abysme nezapomněli mažoretky seniorky získali ve Zlíně titul vice mistryň Moravy tentokrát v soutěži tanečních skupin. V Zábřeze předvedli vystoupení se kterým získali stříbro.

S blížícím se koncem pak na pódiu vystoupila kapela Fleksible, po kterých ještě vystoupily dva taneční soubory a celý jarmark zakončila kapela Atom.