OK

Zábřeh vyhrál první jarní zápas

Utkání započalo úvodním výkopem hostů a první dvě minuty držel míč na svých kopačkách Rapotín, ale pouze na své polovině. Již ve 4. minutě se snažili hosté prosadit, ale pro nakopnutý míč si doskočil Toman a ihned jej poslal do běhu na Sládka, jenž se ocitl sám před brankářem, ale provětral střelou pouze jeho rukavice.

Obrovskou šanci měli domácí v deváté minutě, když Schwab poslal přetažený centr do vápna, kde míč sklepl hostující obránce hlavou pro volného Žadnu, ale ten branku trestuhodně přestřelil. Za tři minuty se již rozduněly tribuny zábřežského stadionu. Po akci hostí, vybojoval kulatý nesmysl kapitán Okleštěk a vyslal nádherný pas  do běhu Tomáši Sládkovi, který se dostal sám před brankáře a zkušeně poslal střelu k levé tyči hostující branky.

Pak se tlak otočil a hosté si začali vytvářet slibné šance, které troskotali povětšinou na zábřežské obraně. Ve 31. minutě hosté dostali možnost volného přímého kopu, ale míč rozehraný z místa faulu dolétl pouze do rukavic Tomana. O pět minut později se snažil překvapit Březina dloubáčkem Tomana, ale přestřelil branku. O další dvě minuty zkoušel ze třiceti metrů vyslal centrovanou střelu přímo na Hajtmara, ten míč na dvakrát zneškodnil. Ve 40. minutě se hrála spíše hlavičkovaná než fotbal, ale žádná nebezpečná šance z toho nevzešla a do konce poločasu již nepadl žádný gól.

Do druhého poločasu naskočili domácí hodně aktivně. V 53. minutě si Michal Sitta potáhl míč ke středu a poté vyslal pas na Sládka bohužel pro domácí skončila tato akce ofajdem. O čtyři minuty později zábřežané vybojovali roh, který rozehrál Okleštěk. Centr odvrátili obránci ke Schwabovi, ale jeho střela letěla těsně nad brankou Rapotína. Poté přišel další roh, ale že by byl nějak nebezpečný se nedá říct.

Do akce se dostali také hosté. V 61. minutě přišel faul na hostujícího hráče a rozhodčí nekompromisně ukázal na pokutový puntík. Penalty se ujal Hymr, jenž vyslal střelu k levé tyčce, ale Toman jeho směr vystihl a skvělým zákrokem vyrazil. Domácí tribuny se znovu rozburácely v 72. minutě. Sládek dostal klasickou českou uličku a ocitl se sám před brankářem, kterému poslal míč mezi nohy ten ještě stihl míč zpomalit, ale míč dokázal uklidit do rapotínské svatyně právě střídající Jiří Maistryzsin pro kterého to byl první dotyk s míčem. Po této brance přišel docela útlum nebezpečných šancí a do konce utkání se již nic závažného nestalo a zábřežský celek zvýtězil 2:0.

Na textový přenos se můžete podívat zde: zápas Zábřeh - Rapotín