OK

Pětadvaceti kilometrovou trasu obhájil šestnáctiletý Jan Zatloukal z Cyklo teamu Kolárna hodně těsným záveru o 25 setin vteřiny před Brunem Stočkem. Třetí dojel zábřežský Jakub Zemene. Navíc tito tři jezdci patří do kategorie juniorů. Nejlepším mužem v kategorii A (věk 19 – 29) se stal Zatloukalův týmový kolega Jiří Štěpáník. V kategorii B ( věk 30 – 39) byl nejlepší Tomáš Kašný. V muži C (40 – 49) Miroslav Nečas. V poslední kategorii mužů ( věk 50 a více) se vítěz Petr Koubek těsně nedostal pod hodinou hranici. Nejlepší ženou byla skončila Zuzana Skalická, jenž startovala v kategorii ženy A ( věk 19 – 39) Nejlepší ženou B (věk 40 – 49) se stala Renata Havlická.

Padesátka zažila nejtěsnější dojezd

Padesátikilometrová trasa čítala dva dvaceti pěti kilometrové okruhy a na konci toho druhého byl k vidění na cílové čáře závodu neuvěřitelně těsný souboj o titul. Pavel Boudný dokázal zvítězit o jednu setinu sekundy před Markem Rauchfussem. O tři vteřiny za nimi dojel třetí Dominik Buksa. Na této trase také startoval vítěz ze sobotního kvadriatlonu Vojtěch Bednarský, jenž se vešel do první desítky pořadí.
Pavel Boudný vyhrál kategorii muži B. Vítězem mužů A se stal druhý v cíli Marek Rauchfuss. Muže C vyhrál o dvě setiny vteřiny Ladislav Krejčí před Tomášem Pohlem . Muže D ovládl Štefan Lukašák. Ženskou kategorii A ovládla celková vítězka žen Sabina Macháňová a kategorii B Eva Komárková.

Žáci zažili také těsný dojezd

I žáci se postarali o spestření závodu. O přesně dvě vteřiny získal primát starší žák Adam Hrdlička před mladším žákem Davidem Blažkem. O patnáct vteřin za vítězem dojel na třetím místě další starší žák Tomáš Kohout. Všichni tři dokázali sedm kilometrů zajet pod devět vteřin. Kategorii Nejmladších žáků ovládl Jan Herzán. V kategorii nejmladší žačky ovládla domácí cyklistka Mia Rozálie Bruštíková. Mladší žačky vyhrála Sára Motyčková o necelých osm vteřin před domácí Annou Amélií Bruštíkovou.

Závod měli také děti do šesti let, kteří byli rozděleni do kategorí benjamínci a předžáci a jeli trasu dlouhou 500 metrů.