Vojtěch Bednarský dokázal zvítězit s náskokem tří minut nad jeho bratrem Václavem Bednarským, jenž se stal zároveň vítězem juniorské kategorie a třetím Filipem Lužným. V kategorii Mladší veterán získal primát Pavel Jindra před dvěma zábřežáky Petrem Švorčíkem a Ondřejem Jaškem. Starší veterány vyhrál Miroslav Pilný z Karlových Varů.

U žen kralovala olomoucká Zuzana Skalická, jenž porazila s náskokem 41 vteřin Martinu Kukulovou z Nového Malína a o další dvě minuty třetí olomouckou Anna Brychtovou. Nejlepší zábřežská závodnice Lenka Dušková dokončila závod na celkovém šestém místě. Nejrychlejší juniorkou byla novojíčínská Petra Krutílková.

V závodě štafet zvítězila o skoro čtyři minuty štafeta ZDOMI Teamu před Family Teamem, jenž měl náskok na třetí štafetu Od Sněžky k rosničce skoro minutu. Jediná veteránská štafeta pod názvem Chataři dokončila kvadriatlon na devátém místě. Juniorský mix v podání Koruňáků skončil čtrnáctý před ženskou štafetou Foli power. Šestnácté místo obsadily juniorky Brenzová s Tomčanovou ze štafety Kužušanská a Nedvězácká dvojka Celkově závod štafet absolvovalo 16 týmů.

Trať hlavního závodu obsahovala čtyři úseky. Tím prvním byl běh s hromadným startem a poté tříkilometrovým během kolem řeky Sázavy. Na závěr běhu stoupání na hráz nádrže Nemilka. Poté na závodníky čekala druhá část v podobě plávání, ale všichni závodníci si prošli prvně části určenou pro osmělení a poté je čekal cca dvou metrový skok do vody a trasa 600 metrů kolem bojí.

Po uplavání této trasy se závodníci vydali do depa na hrázi nádrže Nemilka, kde obuli kolečkové brusle a sjezdem z hráze se dále projeli po asfaltce klikatící se v údolím Sázavy k Hněvkovu kde najeli na cyklostezku po které se vrátili na koupaliště. V depu z bruslí přesedlali na horské kolo a vydali se k Nemilskému splavu a poté stoupáním k vysílači až k Jestřebí a odtud nejlepší cestou až do cíle zpět na koupaliště. Závod štafet se jel na stejné trati jako hlavní závod.

Welzlův kvadriatlon myslí také na děti do čtrnácti let, kteří nemohou absolvovat ještě hlavní závod. Dětský závod se konal v areálu venkovního koupaliště. Děti se nejprve vydali do venkovního bazénu, kde absolvovali padesát metrů volným způsobem. Poté je čekal překážkový běh v podobě výlezu na hrad a v podobě vodního příkopu v areálu. Třetí částí bylo kolo a celkově 1400 metrů po nezpevněných cestách v areálu zahradnictví. Poslední částí pro děti byl výlez a zdolání tobogánu.