OK

Každý zápas se hrál na dva vítězné sety do 11 bodů bez nastavení a také dle tzv. rozpisu soutěží minibadmintonu na snížené sítě a menší kurty.

Mezi dívkami získala titul desetiletá Kateřina Malá, která prošla, jako nasazená, šestičlennou skupinou F suveréně bez ztráty setu a svým sokyním umožnila získat v pěti zápasech a deseti setech pouze 26 bodů.  V úvodním zápasu porazila Lucii Bednářovou (TJ Astra Zahradní Město, z.s.) 11:4 a 11:3. Svůj druhý zápas ve skupiny F odehrála proti Valentině Vetterové(Badminton Akademie Olomouc, z.s.) 11:2 a 11:4. Ani ve třetím utkání nenechala desetileté Kateřína nic náhodě a svojí soupeřku Markétu Chovancovou(Badminton Sharks Brno, z.s.) porazila 11:3 a 11:2.  Předposlední skupinový zápas odehrála na výbornou a svojí soupeřce Kristýně Zátkové(SK Prosek Praha) dovolila ve dvou setech pouze dva body a vyhrála dvakrát 11:1. Poslední skupinové utkání obstarala Malá s Lucií Čepelákovou(TJ Slovan Vesec, z.s.). V prvním setu jí umožnila pět bodů a ve druhém pouze jeden a do nedělních vyřazovací bojů postoupila suveréně s pěti body, 10:0 na sety a poměrem bodů 110:26.

Malá dominovala až do čtvrtfinále, pak přišly potíže

Hráčka šumperského klubu měla v prvním kole vyřazovacích bojů volný los a tak naskočila v neděli až do druhého kola, kde svojí soupeřku Evu Holubářovou(Badminton Rychnov nad Kněžnou z.s.) vyprovodila z kurtu po dvou setech 11:4 a 11:7. Ani ve čtvrtfinále nedovolila soupeřce získat set. Kateřina Malá vyhrála 11:6 a 11:3 nad Vanessou Pražákovou(Sportovní klub Badminton Český Krumlov z.s.) a postoupila do bojů o medaile, kde jí čekala Jana Hnilicová(Sokol Radotín Meteor Praha).

V semifinále poprvé poznala, jak chutná prohraný set. Nejprve dokázala vyhrát dramatický první set 11:9, ale druhý set vyhrála Hnilicová 11:6 a o druhé finalistce musel rozhodnout poslední semifinálový set. Ten byl znovu dramatický a v poměru 11:8 ho dokázala získat Kateřina, která se mohla radovat z postupu do finále historicky prvního Mistrovství ČR U11.

První finalistkou byla Štěpánka Nýdrlová(SK Prosek Praha), která byla nasazenou ve skupině B. Tuto skupinu, stejně jako Malá v F, vyhrála bez ztráty setu a svým soupeřkám dovolila uhrát pouze 28 bodů a ve vyřazovacích soubojí měla taktéž volné první kolo, druhé kolo vyhrála po třech setech 9:11, 11:3 a 11:4. Ve čtvrfinále zvítězila ve dvou setech 11:7 a 11:6. Semifinálový souboj uhrála po setech 11:1 a 11:4. Bylo tedy jasné, že finálový souboj bude velmi napínavý a nabídne kvalitní badminton.

Kateřina Malá vstoupila do finálového zápasu lépe a získala první sadu v poměru 11:8. Druhý set dokázala vybojovat Štěpánka Nýdrlová, která povolila Malé šest bodů. Finále, tak dospělo do třetí sady, která rozhodla o mistryni. Tou se stala Kateřina Malá, jež poslední set vyhrála 11:6.

Statistické údaje Kateřiny Malé a Štěpánky Nýdrlové:

Kateřina Malá Štěpánka Nýdrlová
Zápasy: 9:0 100% Zápasy: 8:1 88,9%
Sety: 18:2 90% Sety: 17:3 85%
Body: 210:99 68% Body: 210:92 69,5%

Titul mistra ČR U11 získal Daniel Čada(Badminton Rychnov nad Kněžnou z.s.), který ve třísetové finálové bitvě porazil Tobiase Stebela(SK Vitality Slezsko) 11:9, 6:11 a 11:7. Navíc se tito dva potkali také ve skupině, kde taktéž ve třísetovém zápasu vyhrál Čada.

KATEŘINĚ GRATULUJEME A PŘEJEME HODNĚ ÚSPĚCHŮ DO DALŠÍCH TURNAJŮ.